.

.

PTZOptics 30X-SDI Генералот 2 Live Streaming Емитува Камера, Сива + PTZOptics Superjoy IP & Сериски PTZ Џојстик Контролер

PTZOptics 30X-SDI Генералот 2 Live Streaming Емитува Камера, Сива + PTZOptics Superjoy IP & Сериски PTZ Џојстик

DEN 7176.00
Залиха

3 G-SDI : 3 G-SDI е префериран каблирање за 1080p видео на до 60 фрејмови во секунда работи во текот на долги растојанија.Во прилог на овој тип на врска е многу повеќе робустен и нема да дојде освен без конектори се ротира за да uncouple конекторот од пристаништето.Секој PTZOptics камерата, исто така доаѓа со HDMI видео излез способен за видео резолуции до 1080p.Ги ЕЛИМИНИРААТ НЕСАКАНИТЕ БУЧАВА : Оваа камера доаѓа со вграден-во широк динамички опсег и 2 D и 3 D отстранување на бучава отстранување проблеми за понатамошно подобрување на вашиот конференција состанок.Со отстранување на бучава ќе слики и видео ќе биде појасна тогаш било кога.ШИРОКО ПОЛЕ НА ГЛЕДАЊЕ : Оваа камера нуди широк 60.7° feild на поглед со тесни 3.36° FOV.Тоа, исто така, работи во неверојатно ниска светлина чувствителни ситуации со широк динамички опсег. 3.5 mm АУДИО ВЛЕЗ : Секој PTZOptics камера доаѓа со 3.5 mm аудио влез можете да ги користите за да го вградите аудио.На HD-SDI модели за поддршка на вклучување на аудио преку линија на ниво на текст со излез HDMI и Етернет за IP Стриминг.РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА во РЕАЛНО ВРЕМЕ на ПРОИЗВОДСТВО : На Super Joy нуди интуитивна, тактилни интерфејс, поедноставување и рационализирање на најсложените производство поставување.Користи вграден декодер со HDMI излез за поставување и следење, додека тековната конфигурација статус да се прикажува на Super Joy е вграден LCD екран.На 30 X-SDI Генералот 2 Live Streaming Емитува Камера , во сива, од PTZOptics , карактеристики истовремено 1080p 3 G-SDI, HDMI, и IP стриминг и нуди 30x оптички зум, која е погодна за големи конференциски сали и auditoriums.Тоа, исто така, има композитни производство кое може да се користи на свој (без какви било други излези истовремено) да ја испорача 576i/480i резолуција.Камерата струи до 1080p60 резолуција.Кога стриминг во текот на сите три главни излези во исто време, можете да одберете 1080p60 за SDI и HDMI додека до само 1080p30 за IP.Или можете да одберете 1080p60 за IP и 1080p30 за SDI и HDMI.На 30 X-SDI Генералот 2 може да се напојува преку Рое или вклучени напојување.Тој нуди RS-232 и РС-485 сериски контрола, аудио линија за HDMI и IP стриминг, и 10 тактики преку вклучени IR-далечински управувач или 255 преку сериски или IP контрола.

R

Избор на клиент