.

.

Stren-Flex Simian Gt Круг Прашка, Бескрајни, Тен, 6ft. L, Полиестер (Пакување од 2)

Stren-Flex Simian Gt Круг Прашка, Бескрајни, Тен, 6ft. L, Полиестер (Пакување од 2)

DEN 9240.00
Залиха

Должина : 6 ft.Стандарди : ASME B30.9, OSHA, WSTDA.Дијаметар : 1 во 1/4.Предмет : Круг Прашка.Прашка Материјал : Полиестер.Круг Прашка, Бескрајни - Тип 5, Боја Код Тен, Прашка Должина 6 ft, Вертикална Hitch Капацитет 12,000 lb, Ѓердан Hitch Капацитет 9,600 lb, Кошница Hitch Капацитет 24,000 lb, Ширина Под Оптоварување 1 во 7/8, со Дијаметар од 1 1/4 во, Прашка Материјал Полиестер, Темп.Опсег -40 да 190 Степени F, Отпорен на Триење, УВ Светлина, Маснотии и Повеќето Киселини, Стандарди ASME B30.9, OSHA, WSTDA, Вклучува Постојан Идентификација Tag Zoro # : G2365216 Mfr # : SFERSST4-06 Length : 6 ft.Стандарди : ASME B30.9, OSHA, WSTDADiameter : 1 1/4 in Item : Круг Sling Sling Материјал : Polyester Choker Hitch Капацитет : 9,600 lb Vertical Hitch Капацитет : 12,000 lb Basket Hitch Капацитет : 24,000 lb Includes : Постојан Идентификација Tag Resists : Триење, УВ Светлина, Маснотии и Повеќето Acids Width Под Оптоварување : 1 7/8 in Temp.Опсег : -40 да 190 Степени FColor Код : Tan Sling Должина : 6 ft Eye Должина : 1-1/2"Материјал : Polyester Sling Тип : Бескрајни - Тип 5.

R

Избор на клиент