.

.

Flex-Брус 2-1/2 (64MM) 320 Ронки Алуминиум Оксид

Flex-Брус 2-1/2 (64MM) 320 Ронки Алуминиум Оксид

DEN 1583.76
Залиха

Дизајнирани да работат со Nikasil обложени цилиндри со забива од 2.300 да 2.550".Совршен за алуминиум цилиндри electrodeposited w/Oleophilic Никел Матрица Силициум Карбид или Nikasil, обложени блокови. 320 ронки, ОДЛИЧЕН за reringing работни места или завршен понесе.Користење со 3/8" или 1/2" рака вежба или вежба притиснете Алатка е само центрирање, едноставни за употреба.Алатка е означен како 2 1/2" дијаметар но, всушност, е малку поголем за да се применат бара цилиндар ѕид за 2 1/2" создаден.Оваа патентирана Flex-Брус е најдобар начин да се создаде Крстот се Изведат површина со суспендирани globule работи абразиви.Контактирајте не за повеќе информации како се користи оваа брус на сите наши тркачки мотори.Повеќето од моторот брус статии референца на овој точниот бренд и вид на алатка.ОВАА АЛАТКА ИМА ДОЛГО ОКНОТО за обнова на моторот.

R

Избор на клиент