.

.

BETCKEY - Компатибилен DYMO 30323 (2-1/8 x 4) Превозот Етикети, Силна Постојан Лепило & Перфорирани, Компатибилен со Rollo, DYMO 4XL & Зебра Десктоп Орган[10 Ролни/2400 Labels]

BETCKEY - Компатибилен DYMO 30323 (2-1/8 x 4) Превозот Етикети, Силна Постојан Лепило & Перфорирани, Компатибилен

DEN 643.20
Залиха

BPA (bisphenol A) е индустриска хемикалија која се користи уште од 1960-тите.[Спецификации] : 2-1/8" x 4" термички labels - Замена за Dymo 30323 - Нема Мастило или Тонер Панделки е Потребно!Зачувај вашите пари и напор - 240 Labels/Ролна.Конструиран Со Совршеност |.LP2824 , LP2844 , TLP2824 , TLP2844 , ZD410 , ZD500 , ZD620 , ZP450 , ZP500 , ZP505 , GC420 D , GC420 T , GK420 D , GK420 T , GX420 D , GX420 T , GX430 T.Водечки бренд во Етикети. 10 Ролни,2400 Етикети. [Силно Лепило & Кристално Јасна Печатење] : со Користење само на премијата-одделение материјал, така што немора да се грижите околу тоа дали етикета ќе падне во текот користи, или дали адресата може да се препознае како тривијални работи, кои ќе ви помогнат вашиот работат подобро. [Перфорирани] : Ние одиме и над стандард labels продадени онлајн.Тие се совршени како повеќенаменски етикети.пакување и други малопродажни користи. 300, 310, 315, 320, 330, 400, 400 Дуо, 400 Твин Турбо, 450, 450 Дуо, 450 Турбо, 450 Твин Турбо, 4 XL. И повеќе.Можете исто така да користите Интуитивен етикета проектирање на софтвер за да ги добиете креативна со вашиот етикета дизајни. 2-1/8" x 4" По Индивидуални Етикета.Овие ознаки може да се печатат директно од PDF,Microsoft Word, Excel, или Пристап со едноставен клик на глувчето. 300, 310, 315, 320, 330, 400, 400 Дуо, 400 Твин Турбо, 450, 450 Дуо, 450 Турбо, 450 Твин Турбо, 4 XL.Националната Токсикологија Програма на Одделот за Здравство и Човечки Сервиси вели дека има "некои загриженост" во врска со можни здравствени ефекти на BPA на мозокот, однесување и простата на fetuses, доенчиња и мали деца. 30323 се Превозот Етикети.Секоја етикета е плански тестирани во нашата држава на уметноста објект за да се обезбеди целосна функционалност со своите компатибилен печатач модел.Перфорации Помеѓу Етикети.

R

Избор на клиент