.

.

Youngine Ruffler Машина за Шиење Presser Нога Собирање Pleats и Возбудува Прилог за Ниска месо тело Пејач, Брат, Babylock, Викинг, Janome, Kenmore

Youngine Ruffler Машина за Шиење Presser Нога Собирање Pleats и Возбудува Прилог за Ниска месо тело Пејач, Брат,

DEN 263.76
Залиха

4 Прилагодувања се достапни : available : Ѕвезда, 12, 6 и 1; Тоа претставува колку бода помеѓу секој pleat или кавга - ѕвезда ви дава права бод, така што ќе не мора да се отстрани нога во средината на проект само да шие директно споеви.На ruffler е прилагодлив и станува неопходна кога износот на собирање треба да се контролира точно - Наместо трошење часа мерење, виткање и прикачување pleats, користат за шиење мали pleats и собирање на еден слој на ткаенини, како и pleated возбудува.Можете да го контролирате и длабочината на секој pleat и растојанието помеѓу pleats.Тоа е особено корисен кога се долги редови на собирот се бара, како што во Почетниот Декември проекти.Широк апликации : се Вклопува во најголем дел од ниска месо тело машина за шиење кои имаат игла позиција; да ги Користите како моден акцент на блузи и фустани, како што е границата за чиста завеси, или како flounce за bedspreads, здолништа, итн .Можете исто така да креирате голема скратува со купени панделки.Лесен за користење : На knob промени колку длабоко на pleat или кавга е.За помали pleats, затегнете ја.За поголеми pleats, ја ослободите.Можете исто така да прилагодите на pleats од различни бод на должината на вашата машина за шиење.

R

Избор на клиент