.

.

Ручек Кутија, 1000ML Течење Доказ Големи Бенто Кутија Со 4 Прегради, Ручек Кутија ForWork & Училиште, Микробранова печка/Замрзнувач/машина за миење Садови Безбедно

Ручек Кутија, 1000ML Течење Доказ Големи Бенто Кутија Со 4 Прегради, Ручек Кутија ForWork & Училиште, Микробранова

DEN 263.76
Залиха

100% течење-доказ храна складирање кутија-донесува воздух-тесни силикони печат дизајн за да се обезбеди нема истекување помеѓу прегради.Кога ќе ја ставам во вреќа, не треба да се грижите за течење превенција.Поле на примена-многу погоден за деца и возрасни да го носи, оди на училиште, на работа, пикник и кампување.Тоа може да биде снек кутија или ручек кутија за деца.Пријателски дизајн-големи пластични складирање кутија со капак е дизајниран со 4 токи, лесно да се отвори и затвори, така што децата можат да го користат тоа лесно.Храна Материјал-За ручек кутија се направени од храна одделение PP материјал, BPA-free и нетоксичен.Децата и возрасните се 100% здрава.На издржлив материјал го прави тоа капка-отпорни, течење-доказ, лесно да се чисти и да не остарел.Пространа простор-Бенто кутија Бенто кутија има 4 одделни прегради, идеални за чување на сите видови на храна. 1000 ML голем капацитет храна може да се одржи доволно храна за да се спречи гладта.На ручек кутија се направени од храна одделение PP материјал, BPA-free и нетоксичен.Децата и возрасните се 100% здрава.На издржлив материјал го прави тоа капка-отпорни, течење-доказ, лесно да се чисти и да не остарел.спецификација : Материјал : PPSize : 23×17×4.6 CMCapacity : 1000 MLWeight : за 400 GSpecifications : Четири ребра со cutlerynote1. PP не треба да биде во близина на отворен пламен, и не треба да биде ангажиран во висока температура, така што нема да ја оштетат површината.2. Кога прибор за на маса е загреан, на насловната треба да се преземат надвор, и поклопецот не може да се загрева во микробранова печка.3. Ве молиме користете мек материјал за чистење, не користете метални четки и челични топки, така што нема да предизвика абење.4. Не исплакнете со топла вода, не се впие или изложувајте за долго време.

R

Избор на клиент