.

.

Хемиски Момци BUFLC_103_6 Езеро Земја Тешки Полирање Подлога, Розова (6.5 Инчи)

Хемиски Момци BUFLC_103_6 Езеро Земја Тешки Полирање Подлога, Розова (6.5 Инчи)

DEN 430.80
Залиха

Оваа подлога е тешко доволно да се отстрани swirls и scuffs додека за производство на висок сјај се вртат-слободен заврши.Езерото Countrys CCS Технологија има револуција пена за чистење влошки.CCS џебови се пробие до мазна површина на пена за да се елиминира лепење и скокнеш што се случува кога две совршено рамни површини се исполнат.Го забавува го оценувате на полски апсорпција - на влошки се бавни за да ги апсорбира производите и затоа боја придобивките од подолго работно време.CCS влошки користат во најновите иновации и многу корисник пријателски обезбедување на подобра контрола, помалку производ отпад, повеќе точни резултати и целокупната подобра работа.CCS џебови обезбеди неколку точки каде пена не е целосно допирање на бојата на тој начин се намалува триењето и топлина.Со конвенционалните пена влошки, лекот се апсорбира во пена, а брзо со што се намалува работното време и може да се даде разочарувачки резултати.Патентираната Пропадна Клеточна Структура (CCS) Технологија е резултат на многу години истражување и развој од страна на Езерото Земја на производство.Тоа е висока јачина пена подлога со 60 порите на квадратен инч, но сепак е помек и повеќе простувањето од редовните пени кои имаат 80 порите на квадратен инч.CCS џебови постепено ослободување полски како што е потребно од страна на организаторот.Тоа произведува помалку место за греење и има единствена компресија/load/девијации ratio што значи дека се согласува брзо да контури.Оваа подлога е исто така се идеални за примена на еден-чекор почиста восоци.Изгради-up на хемикалии во внатрешноста на пена, исто така, ќе предизвика подлога за да се исуши побрзо.Тоа е рамнотежа на полирање и завршна обработка која е совршен за сите-во-едно производ апликации.CCS влошки користат во најновите иновации и многу корисник пријателски обезбедување на подобра контрола, помалку производ отпад, повеќе точни резултати и вкупниот подобра работа.

R

Избор на клиент