.

.

Tgoon Прирачник Леќа, Пријатно Mirrorless Камера Портрет Леќа Онанирачки Blur Ефект Лесно Складирање за У Планината Mirrorless Камера

Tgoon Прирачник Леќа, Пријатно Mirrorless Камера Портрет Леќа Онанирачки Blur Ефект Лесно Складирање за У Планината

DEN 2025.60
Залиха

На 50mm F0.95 прирачник леќа користи 11 оптички структури во 8 групи, вклучувајќи ги и 1 голема големина на двострано aspheric леќи и 8 висок индекс на рефракција леќи, осигурува добра острина во полна отворот.На онанирачки blur ефект создадена од страна на супер‑големи отворот е дури и повеќе визуелно пријатно.Опремени со поклопец на леќите, заштита на леќите од оштетување кога не е во употреба.F0.95 голем отвор дизајн, во темнината на животната средина, супер голема бленда обезбедува вредни светлина текст, што ќе ви овозможи да имаат повеќе создавањето простор.Метал леќа барел, авијација‑одделение алуминиум anodizing процес, опремен со машина за да го означите текстура.Функција : 1. На 50mm F0.95 прирачник леќа користи 11 оптички структури во 8 групи, вклучувајќи ги и 1 голема големина на двострано aspheric леќи и 8 висок индекс на рефракција леќи, осигурува добра острина во полна отворот.2. F0.95 голем отвор дизајн, во темнината на животната средина, супер голема бленда обезбедува вредни светлина текст, што ќе ви овозможи да имаат повеќе создавањето простор.3. На онанирачки blur ефект создадена од страна на супер‑големи отворот е дури и повеќе визуелно пријатно.4. Метал леќа барел, авијација‑одделение алуминиум anodizing процес, опремен со машина за да го означите текстура.5. Опремени со поклопец на леќите, заштита на леќите од оштетување кога не е во употреба.Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item тип : Прирачник Lens Material : Воздухопловство алуминиум легура + оптички glass Color : Како слика shown Weight : Прибл. 1100g Фокусна должина : околу 50mm Maximum бленда : F0.95 Minimum бленда : F16 Lens филтер големина : Прибл. 67mm/2.6 in Aperture сечилото : 14 pcs Aperture структура : 11 елементи во 8 groups Closest фокусирајќи се на далечина : за 0.7 m Focusing : fixed focusing Full рамка : support Mount : за М mount Lens анти-се тресат функција : без анти-shake Lens тип : чиста прирачник леќа Пакет Листа : 1 x Lens1 x Предна леќа cover1 x Задните леќи cover1 x Screwdriver1 x Прирачник 1 x Складирање кутија.

R

Избор на клиент