.

.

Rae Dunn КАФЕ + ШЕЌЕР + ЧАЈ Канистер Сет на 3 - Керамички

Rae Dunn КАФЕ + ШЕЌЕР + ЧАЈ Канистер Сет на 3 - Керамички

DEN 1776.00
Залиха

Rae Dunn е Калифорнија мајчин и престојува во Сан Франциско, Заливот Област.Rae е inspritaion доаѓа од земјата, и таа се наоѓа на убавина во едноставни форми, природни форми и пронајдени објекти.Нејзиниот утилитаристички пристап кон дизајнирање на керамика е силно врз основа на Japenese aeshetic на Wabi Sabi ; убавината на работите несовршена, impermanent, и нецелосни.Секој кригла е рачно изработени и рака-насликани па секој кригла е уникатен и може да има мали недостатоци.

R

Избор на клиент