.

.

Fielect DC 12V 35N Електрични Кревање Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Кружни Вшмукување-Купот Електрични 1Pcs

Fielect DC 12V 35N Електрични Кревање Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Кружни Вшмукување-Купот

DEN 222.96
Залиха

Белешки : 1.Препорачливо е дека вистинската сила е помала од 80% од вовлечени сила на името плоча.【Димензија】- 16x25mm/0.*H); Напон : 12 V ;Сила : 35 N;Модел : XDA-16/25-12 V. Температурата се зголеми : 65 или помалку (оцена А) на Животот : под товарот, може да се користи за повеќе од еден милион циклуси 2. Ниска триење за да се обезбеди висока ефикасност и продолжување на животот 4. Транспорт на опрема за Автоматско заклучување на вратата појасот за заклучување автомобил електромагнетниот вентил паркинг опрема. Лесно да се поправи и да се поврзете на оптоварување 2.Електрични Кревање Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Карактеристики : 1.Најдобар работното време за еден моќ-во рок од 1 минута!Долго energization слични вештачки краток circuited серпентина ќе предизвика температурата на electromagnet да се покачуваат, и премногу висока температура ќе се влијае на животот на electromagnet. 【Карактеристики】- Електрични кревање магнет моќен и компактен, мазна и рамна површина, ниска потрошувачка и сигурен,едноставна контрола, заштеда на енергија, може да се управува од далечина.Спецификација на производот : Материјал : Метал,меки магнетни материјали. Апарати за домаќинство Рекордер, видео рекордер, електронски орган, автоматска машина за плетење, пеење машина. Пливање инструменти различни монета pickers 2. Електромагнетниот Лифт Држи electromagnet главно се користи во вендинг машини, транспортна опрема, канцелариски простории, апарати за домаќинство апарат, механички, итн. 【Предности】 : Lfit држи електромагнетниот има едноставна структура, мал обем, со висок адсорпција сила. Ве молиме обрнете внимание на actuator како на автоматизација на опрема. Канцеларија опрема Листа машина компјутерска опрема факс машина тактовата фрек машина.*H) Напон : 12 V Сила : 35 N Опсег на примена : 1.Пакет Содржина : 1 x Држи Електромагнетниот Electromagnet.Photocopier typewriter каса плотер пијат машина. Температурата пораст е стабилна, која може да се прошири на животот на производот и да се обезбеди добри перформанси 3. Вендинг машини Разни вендинг машини валута промени билет машини. 【Апликација】-Електрични кревање електромагнетниот electromagnet употреба во вендинг машини, транспортна опрема, канцелариски простории за домаќинството апарат, механички, итн игра машина,Сортирање машина,автоматско заклучување на вратата,итн.

R

Избор на клиент