.

.

KAHLES K525i 5-25x56 CCW .1mrad SKMR4 RSW 10672

KAHLES K525i 5-25x56 CCW .1mrad SKMR4 RSW 10672

DEN 1185.60
Залиха

Дали тоа да биде за тактички употреба или конкурентни долга низа на снимање, на K525i riflescope од Kahles е вкупниот пакет.Неверојатно напредни оптички перформанси како и ергономија на riflescope прави Kahles K525i професионален избор за највисоки барања.Дизајнот на обемот и изгледот на своите контроли им овозможува на стрелецот за интуитивно се прилагоди обемот без кршење на нивните снимање позиција.На riflescope е на располагање и во двете Левата Страна Windage (LSW) и Десната Страна Windage (RSW) модели, тоа е овозможено со Kahles' заштитено поставување на паралаксата прилагодување дека е интегриран со кота бедем на K525i.Сместувањето на windage прилагодување осигурува дека и двете се во право раце стрелците и лево раце стрелците лесно може да се направи корекција од нивните снимање позиција без постигнување текот на обемот.На K525i се одликува со осветлени првата стартна рамнина reticle дека има прецизна влијание корекција на вредноста на .1 MRAD или .25 MOA.На K525i е достапен во четири reticles наменета за тактички и долга низа на снимање : MSR2, SKMR, SKMR3, и MOAK обемот карактеристики Kahles' Пресврт Guard што ќе се спречи случајно губење на нула, додека сеуште овозможувајќи им на стрелец да брзо да се направи корекција на windage без да се грижите за заклучување и отклучување како и на други домет на пазарот.Answer : ___________________________ NOTE : (LSW е идеален за право раце стрелците) (RSW е идеален за лево раце стрелците) K525i Карактеристики Висок Контраст и High Definition Слика Turrent Сместување Опции 1-Стартна Рамнина и Осветлени Reticles Патентиран Пресврт Guard Солиден и Еластични Изградба Исклучителни Повтори Точноста Голем Спектар на Вредноста Нула Стоп Технологија Високо Видливи Информации на Одбранбените.

R

Избор на клиент