.

.

LSXLSD Нерѓосувачки Челик Интелигентни Прецизност Дигитален Дисплеј Притисок Мерач Вакуум Вода Хидрауличен Притисок Шок-Отпорни (Боја : 100mm 0.2 Прецизност, Притисок Оп

LSXLSD Нерѓосувачки Челик Интелигентни Прецизност Дигитален Дисплеј Притисок Мерач Вакуум Вода Хидрауличен Притисок

DEN 7794.24
Залиха

Школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови.Цел-притисок мерач е инструмент кој се користи за мерење на притисок на гас или течност во сад, и обично помага да се обезбеди најдобри притисок за одредена апликација.Овој притисок мерач усвојува двојна скала дизајн, јасни бројки и лесен за читање.Висок квалитет на чипови.Висока стабилност.Shockproof dial.Парична казна изработка и добри перформанси.Среден тип : вода, течност, гас, на гас-течност mixture Thread спецификација : M20*1.5, G1/2", G1/4 и others Accuracy : 0.4, 02,0.1 и others Dial големина : 60mm, 80mm, 100mm Thread Големина : M20*1.5(Без цел порака праќате со овој тип)M14*1.5,G1/2, NPT1/4, G1/4, G3/8, NPT1/2 и други.Што е грешка?Грешка е еднаков на опсегот * точност,на пример : опсег 0-1 носители на Мпа, точноста 0.5%, грешка =1 Mpa * 0.5 = 5 Kpa.Други се движи и прецизноста се истото правило.Температура Отпор на Притисок Gauge Pressure мерачи обично имаат максимална температура отпор на 70 степени.се препорачува tempeature подолу 60 степени кога се користи за долго време.Доколку температурата е повисока, треба да се направи за ладење третман.Display Normal 4 фигури display Product Feature Accurate measurement Battery моќ supply General цел на вода под притисок, притисок на маслото и воздухот pressure Multi-прецизност опционални (0.1 ниво 0.2 ниво 0.5 ниво 1.0 ниво)Мулти-единица изборен (Mpa Kpa Psi Бар, итн.)Интелигентни Ниска Power2 на АА batterynormally се користи за половина year Guick response8ms (милисекунди)Моментален притисок response Temperature само-надоместок - 40~+80℃Автоматска корекција на температура drift Overvoltage protection Tolerance 2-пати range Pressure моментален impact High квалитет chipshigh stability Effective сузбивање на екранот за фотографирање interference Dust-доказ и поздравниот-proof IP65 Level Suitable за сите видови на site Lifetime задоволство гаранција и пријателска поддршка на корисниците на, купи со доверба, заштедите време и пари, и да уживате во точни мерења искуство.

R

Избор на клиент