.

.

FAYBOX рачно изработени Кристал Rhinestones Свадба Главата Бенд Свадба Коса Accessorie Headpieces Сребро-тон

FAYBOX рачно изработени Кристал Rhinestones Свадба Главата Бенд Свадба Коса Accessorie Headpieces Сребро-тон

DEN 354.72
Залиха

Материјал : Rhinestones, Вештачки бисери, Сребро-тон месинг жица, од Легиран.Headband цвет декорација дел должина : околу 14" Целата должина : околу 60" (вклучувајќи го и лента дел.Оваа headband е украсен со прекрасни rhinestones и вештачки бисери.Добро стокмено свадба косата додаток.На кристал beaded гранките и цвеќиња оди најдобро со бела или во боја на слонова коска фустан.Тоа се совпаѓа и на вашата прекрасна романтична фризура.Сите рачно изработени занаетчиски го прави овој headband совршен за двете класични и гроздобер свадби, и совршен за вашата пратилки или било кои други посебни прилики.Овие нежен цвет коса додатоци се акцентирани со rhinestones и вештачки бисери.Ексклузивен дизајн на оваа прекрасна свадба headband е совршен за вашата градина, дестинација, стара шик или романтична свадба ден изглед.Оди најдобро со off-бела или боја на слонова коска фустан.Тоа е совршен избор за невести или пратилки.

R

Избор на клиент