.

.

Коњите Couture Летаат Хаубата со Lurex Јаже

Коњите Couture Летаат Хаубата со Lurex Јаже

DEN 263.04
Залиха

100% памук со Spandex за уши за да го даде малку се водат и непречено движење. 100% памук со Spandex за уши за да го даде малку се водат и непречено движење.Оваа хаубата ќе ги задржи подалеку оние досаден летање инсекти.Ќе помогне во побезбедна и попродуктивни возење.Рачно Плетени; Издржлив и стилски; Кул и удобен за вашата коњ.Златен тон метал синџир со кристално јасна украсени ивица.Прилично scalloped ивица на врати Достапен во Пони, Кочан, и Полна големина.На Коњите Couture Летаат Хаубата со Синџир и Кристали е нашиот најголем светкавиот хаубата.Со овој хаубата, вашиот коњ е сигурно да се забележи!Коњите може да стане оддалечила од страна лета додека се возела и ова ќе помогне во попродуктивна возење, додека одржување на вас и вашиот коњ малку повеќе безбеден.Оваа летаат хаубата е рачно изработени со отворен ткаат памук за да се овозможи кулер покриеност.Ние се користи Spandex за уши, за да се овозможи малку истегнување, кој му дава на вашиот коњ послободни движење.Инструкции за перење - Ние предлагаме миење на рацете оваа хаубата со благ детергент, во ладна вода и да се постават рамен да се исуши.Изберете од : Црна, Морнарица, и Бела Ширина низ веѓата бенд област - Пони - 12.5", Кочан - 13.5", Full - 15" Ширина помеѓу ушите - Пони - 3", Кочан - 2.75", Full - 4" Должина од помеѓу ушите на дното Пони - 7.5", Кочан - 8.5", Full - 9" Уво Висина - Пони - 5.5", Кочан - 6", Full - 6.5".

R

Избор на клиент