.

.

Мулти-Функција На Доењето Перница Породилно Медицинска Перница,Прилагодлива Висина , Бебе Хранење Перница (Сива)

Мулти-Функција На Доењето Перница Породилно Медицинска Перница,Прилагодлива Висина , Бебе Хранење Перница (Сива)

DEN 1221.60
Залиха

Прилагодлива висина,ќе ви овозможи да се задржи совршен доење позиција,промена на висината на најдобро одговара на нивната големина, кога вашето бебе расте.Создава идеални за позиционирање за мама и бебе.Мулти-функција употреба,тоа може да послужи како Пре-Натални бремени перница,Постнаталната нега перница,перница за спиење и нога подлога.Перница слоеви е цврста градба,тие не се лесно да се падне,фирма и поддршка под бебето тежина.Лесно да се носат,може да се discretionarily укината.Доаѓаат со свила лента за одредување.Може да се користи кога се патува.Димензии : 66*27 см (26*11 инчи).Фил : PP памук.Надворешниот/поставата : 100% полиестер влакна (ние само се направи на високо-квалитетни производи, не се евтини производи).Производ карактеристики : 1. Димовска перници може да обезбеди меки и удобни поддршка за мали деца за време на доењето.Висината е прилагодлив, што ќе ви овозможи да се избере соодветна висина, се чувствуваат поудобно, и да ја направат полесно за мајките да breastfeed. 2 Најдобро за бебиња од различни возрасти и можат да го контролираат програмата многу добро.Мама и бебе може да се одржува идеална положба на телото за време на доењето, спречување на бебето од пиење млеко повторно, и имаат голем волумен, која може да се направи бебе легнете и удобно надолу. 2 конкавна лак е многу погодна за мајката половината.Мајката е оружје и лактите може да се одморите и да ја намали рамо притисок, како и ефикасно да се спречи болка во грбот и вратот. 3. Обликот и страница со дизајн на пеперутка, во прилог на доењето, бебето исто така, може да се одморат и да игра. 4. Висина прилагодливи-ви помага да се одржи една добра положба на телото за време на доењето за да се спречи болка во грбот и вратот; се користи како одмор перница, перница за спиење и нога подлога за бебиња, години и мајки.Рака и лактите почива елиминира рамо притисок и да се обезбеди идеална позиција за мајки и бебиња.

R

Избор на клиент