.

.

STADEA 4 сува дијамант Мермер полирање влошки пескарење влошки за Бетон гранит Камен Мермер Полирање : 2 Buc Поставување Чакал 150

STADEA 4 сува дијамант Мермер полирање влошки пескарење влошки за Бетон гранит Камен Мермер Полирање : 2 Buc Поставување

DEN 424.56
Залиха

STADEA Супер 4" Дијамант Сува полирање подлога 2 Парчиња : РОНКИ 150. Професионална Одделение 4" со Дијаметар од Сува Дијамант Полирање Подлога за Гранит, Мермер, Бетон, Камен, Стакло итн полирање. 1.2 MM висок, лепенка, поддржан и флексибилни, за да полски contoured (Деми, bullnose итн.) или директно на површината.Наменета за Сува полски, Сува влошки Работи без Влажни Полирач, не се водени хаос, Оптимална ВРТЕЖИ во минута 1800 Max 3000 ВРТЕЖИ во минута. Работи одлично на Гранит, Бетон, Мермер, камен, стакло итн. 4" Премија одделение Дијамант полирање на Сува подлога (STADEA Супер А) 2 Парчиња РОНКИ 150 за Гранит, Мермер, Бетон, Камен, Гранит Плочка, Стакло итн полирање.Овие дијамант полирање Влошки се агресивни и се погодни за било каков вид на природни или вештачки камен, како Гранит, Мермер, Бетон, Terrazzo, Травертин и стакло итн.Тоа е флексибилен и може да полски или contoured површина како Ogee, Полн Bullnose, Половина Bullnose, Bevel, Деми или рамна површина.Сува полирање подлоги може да се користи и на ниски брзината брусилки или променлива брзина на мелницата или полирање.Сува дијамант полирање е погодна за лице место или пост-инсталација полирање треба.Обично влажни полирање создава водени хаос и би можеле да имаат предизвици вршење влажни полирање на сајтот / пост-инсталација.Сува полирање е лесен и брз начин да полски камен без било водени хаос.Тоа не генерира прашина, нос заштита е потребна при суво полирање.Во принцип полирање започнува со ронки 50 дијамант полирање подлога, и да се консумира повеќе од повисок жито дијамант полирање влошки.ПРАШАЊА и одговори : 1) Може да се користи STADEA Супер сува полирање влошки за Влажно Полирање.Одговор : Да.STADEA Супер сува полирање влошки се дизајнирани за сува полирање да прахосвам топлина побрзо и чувајте ги на умерена полирање на површината на ниско ниво.Тоа може да подеднакво добро се користи за влажно полирање.

R

Избор на клиент