.

.

Солиден QX XX-Large Тешки Хоризонтална/Вертикална Црна Holster Торбичка W/Монтажни Вртливата Quad Заклучување на Метал и Челик, Спојувалка за Каиш за Мобилна G2 LG Мини D618/ D620 / М

Солиден QX XX-Large Тешки Хоризонтална/Вертикална Црна Holster Торбичка W/Монтажни Вртливата Quad Заклучување на

DEN 718.80
Залиха

Обичај се вклопуваат, тешки, трајни, апсолутно совршен за работа и за игра во солиден средини.За Изградба, Maintence, индустриски, Комунални работи, Јавната Безбедност итн.Димензии : L 5.6" x H 3.2" x D .90" , направен од дополнителна сила балистички најлон материјал,Тактилни, засилен гума страна костец.Повеќе позиција, двојно магнетни затворање за безбедна и флексибилен мобилен телефон задржување.Вклучена е Quad Lock Нерѓосувачки Челик клип,4 позиција Pin и backer плоча, исто така, направени од не ' рѓосувачки челик, со што се овозможува случај да се одржи во секое 4 (хоризонтални, вертикални) ротирачки позиција.Заштита на вашата Мобилна G2 LG Мини D618/ D620 / Мини LS885 видиме со оваа Тешка Должност Црна Солиден QX (RGQX602) Покрие Случај , Rugged QX е следната генерација во Солиден Опрема трговија-одделение на universal mobile заштита направени од cordura материјал, помага да се заштити вашиот мобилен телефон од гребење, модринки, учениците и сл.Целосно зафат наредени внатрешни работи гарантира дека телефонот е заштитена од гребење во внатрешноста на Торбичка.Направени од дополнителна сила балистички најлон материјал, случај по себе, е исто така многу силни и издржливи.Солиден QX еволуираше во двете стил и издржливост, градење на долготрајни индустрија успех на неуништив дизајн.Овој мобилен телефон случај доаѓа со супериорен крои долго страни, рабовите, и назад за да се обезбеди трајност во секојдневна употреба.безбедна, Двојно Магнетни пред затворање.Вклучена е Quad Lock Нерѓосувачки Челик клип со тешки блокирам заковки, отстранлив механизам овозможува телефонот да се ослободи од клип само кога е активиран од страна на корисникот кога се втиснати навнатре, изградена на задната страна на случај е на 4 позиција Pin и backer плоча, исто така, направени од не ' рѓосувачки челик, со што се овозможува случај да се одржи во секое 4 (хоризонтални, вертикални) ротирачки позиција.Карактеристики Тројно оклопни предната и задната панели Тактилни, засилен гума страна костец Карбонски влакна-стил, балистички најлон надворешната школка Микрофибер Внатрешна обвивка за чистење и заштита на вашиот екран Сомот-велур внатрешна размавта поставата Повеќе позиција, двојно магнетни затворање за безбедна и флексибилен мобилен телефон задржување.Мало Пакуваат (846486012461).

R

Избор на клиент