.

.

AmScope 3.5 X-90X Simul-Фокусна Стерео Зум Микроскоп на Бум Стои со Влакна Светлина и 5MP Камера USB3

AmScope 3.5 X-90X Simul-Фокусна Стерео Зум Микроскоп на Бум Стои со Влакна Светлина и 5MP Камера USB3

DEN 468.00
Залиха

Simul-фокусна trinocular стерео микроскоп истовремено ставови јасни слики преку trinocular порта и eyepieces. 3.5 X-90 X супер widefield стерео зум зголемување на моќта. 2-1/2" супер widefield видите и 8" работа на далечина. 3 D бум стенд овозможува точка микроскоп главата во било која насока сакате. 150 W оптички Влакна прстен илуминатор со dimmer.Овој микроскоп има уникатна simul-фокус оптички систем со прилагодливи trinocular порта за да им се овозможи добро фокусирани јасни слики на вашата компјутерска/видео екран, додека истовремено добивање на остри, фокусирани на слики преку eyepieces.Повеќето trinocular микроскопа ви овозможи да ги видите или преку trinocular порта или eyepieces само, принудувајќи да се префрлате помеѓу два.Бидејќи овие trinocular порти не се simul-фокусна со остатокот на оптички микроскоп систем, ќе мора да се ре-фокус микроскоп по секое префрлување.Овој микроскоп, сепак, се укинува овој чекор од обезбедување simul-фокусна гледање.Особено погодно за квалитет-контрола инспекции, предавање на демонстрации, и многу други индустриски апликации, вашите колеги или студенти може истовремено да ги видите јасно сликите кои се прикажани преку trinocular порта додека работите преку eyepieces.Овој микроскоп доаѓа со simul-фокусна trinocular главата, еден пар на супер widefield високо-eyepoint 10 X eyepieces, двојно-рака тешки-должност бум стојат, а 150 W влакна optical илуминатор, и 5 MP дигитална камера.Овој микроскоп нуди висока резолуција, кристално јасни слики, голем зголемена зум опсег, и долго работат на далечина.45-степен склони trinocular глава и високо-eyepoint дизајн обезбедува удобен набљудување, вклучувајќи eyeglass wearers.Покрај тоа, гума око-чувари обезбеди натамошно удобност.На trinocular порта, исто така, им овозможува на способноста да додадете фотографски или видео способност.Двојно рака бум стојат им овозможува на корисникот да се манипулира микроскоп глава околу три различни оски (x, y, и z) и да се движи микроскоп главата во било која насока сакате.Интензитетот-прилагодлив халоген прстен светлина обезбедува светла, дури и кул светлина осветлување.Тоа е идеален инструмент за секој во phlx и електроника индустрии, истражувачки лаборатории, gemology, гравирање, и сериозни собирање.На 5 MP USB3.0 дигитални камерата прави фотографии и видео, и ви овозможува да видите live stream на ио.

R

Избор на клиент