.

.

ЛИ FUNG ABS 3D Печатач со Вжарено 1.75 mm,1kg (2.2 lbs) Гајтанот, Димензионални Точност +/- 0.05 mm Fluo Зелена

ЛИ FUNG ABS 3D Печатач со Вжарено 1.75 mm,1kg (2.2 lbs) Гајтанот, Димензионални Точност +/- 0.05 mm Fluo Зелена

DEN 911.76
Залиха

Светла и мазна површина - Ова филамент има силна жилавост и алишта во боја.Еколошки Материјал - Изработени од АБС (Acrylonitrile Butadiene Styrene), овој материјал е отровна-слободни и безопасни за човечкото.Висока Чистота - ниска намалување стапка, може да се користи во priting било која големина на модели без warping. 1.75 mm Филамент Дијаметар (Толеранција : ± 0.05 mm), се препорачува печатење на температура : 446°F - 480°F(230-250°C), Гајтанот Дијаметар : 7.87 инчен, Гајтанот Висина : 2.83 инч.Висока Компатибилност - Погоден за FDM 3 D печатач, како Makerbot, Ultimaker, Mbot Коцка, ДО плус, Mendel, Prusa, серии, итн.Светла и мазна површина - Ова филамент има силна жилавост и алишта во боја Еколошки Материјал - Изработени од АБС (Acrylonitrile Butadiene Styrene), овој материјал е отровна-слободни и безопасни за човечкото Висока Чистота - ниска намалување стапка, може да се користи во priting било која големина на модели без warping Совршен за DIY љубители на дизајнот божиќ или роденден дарови на своите деца, семејства, пријатели и љубовници, исто така добар за бизнис употреба на дизајн СПЕЦИФИКАЦИЈА модел : - Филамент Материјал : ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) - Нето Тежина : Околу 2.20 lb (1kg) - Испорака Тежина : Околу 2.98 lb (1.35 kg) - Филамент Дијаметар : 1.75 mm (±0.05 mm) - се Препорачува екструдер температура : 446°F - 480°F(230-250°C) - Гајтанот Тип : Пластични Гајтанот - Гајтанот Дијаметар : За 7.87 инчен (20cm) - Гајтанот Ширина : За 2.28 инчен (5.8 cm) - Гајтанот Центар Дупка : За 2.09 инчен (5.3 cm) - Тест Извештај : MSDS, ФДУ, ROHS, EN71-19, 17 PHTHALATE, СТИГНАТ до - Пакет Тип : Вакуум пакет.

R

Избор на клиент