.

.

15pcs Супер Висока Активните и Пасивните Piezo Ѕвончето Аларм 12mm Кол DC 5V 2 Терминали Електронски Континуиран Звук Ѕвончето за Arduino

15pcs Супер Висока Активните и Пасивните Piezo Ѕвончето Аларм 12mm Кол DC 5V 2 Терминали Електронски Континуиран

DEN 191.76
Залиха

Име на производ : Електронски Аларм Ѕвончето, Звук-правење на Тип : Континуиран Звук;.Големината на телото : 12 x 9.5 mm / 0.47" x 0.37" (D*T); Pin Теренот : 7mm / 0.27";.Крај : 2 терминал; Номинална Напон : DC 5 V; Тековните : помалку од 25m A ; Фреквенција : 2300 Hz(околу).Материјал : Пластични, електронски делови; Боја : Црна;.Широко се користи во компјутери, принтери, препишувач, аларми, електронски играчки, автомобили електронска опрема, телефони, тајмери и други електронски производи за звучни уреди.Супер Висока 5 V Активен Аларм Ѕвончето Спецификација Име на Производ : 5 V Активни Магнетни Ѕвончето Мин Звучниот Излез на 10cm : 85d B Работен Напон : 5 V Главната Боја : Balck Материјали : Пластика, Метал 12 X9.5mm Beeper Tracker Големина(Pin Не се Вклучени) : 12 x 9.5 mm/0.47" x 0.37"(D*H) Тежина : 1g/pc.

R

Избор на клиент