.

.

uxcell PCB Вежба Битови 0.9 милиметри Волфрам Карбид Ротари Алатка Накит CNC Гравирање Печати Коло Микро Вежба Битови 1/8 Инчи месо тело 10 Компјутери

uxcell PCB Вежба Битови 0.9 милиметри Волфрам Карбид Ротари Алатка Накит CNC Гравирање Печати Коло Микро Вежба

DEN 213.36
Залиха

Спецификација : Сечење на работ дијаметар (ЦИР) : 0.9 милиметри; сечење на работ должина : 9.5 mm; месо тело со дијаметар : 3мм / 1/8" (прибл.) вкупна должина : 38mm / 1-1/2" (прибл.).Долго Алатка Живот : Со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина, отпорност на свиткување, анти-исправка на вредноста.Направени од Волфрам Карбид за прецизна, лесна искуство.Спирала Flute Битови : Совет спирала flute вежба битови со поостри сечење на работ, намалување на сечење сила и да се спречи вежба скршени, подобрување на дупчење точност.Висока Прецизност : Со остар сечење на работ, мелење ритам и чиста површина, овие групи на алатка работа брзо и чисто, без баговите отпад или лево.Голема Употреба : Одличен за PC Одбори, Пластика, Fiberglass, Дрво, Меки Метали.Погодни за : PCB машини за дупчење, гравирање машина, ЦПУ и висока прецизност посебни дупчење опрема.Сечење на Работ Дијаметар (ЦИР) : 0.9 mm Cutting Работ Должина : 9.5 mm Shank Дијаметар : 3мм / 1/8" (прибл.)Вкупна Должина : 38mm / 1-1/2" (прибл.)Сечење на Работ Материјал : Волфрам Carbide Shank Материјал : ХСС (High Speed Челик)Пакет се Вклучени : 10 Компјутери x PCB Вежба Bits Description : 1. Долго Алатка Живот : Со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина, отпорност на свиткување, анти-исправка на вредноста.Долготрајни делови се направени од Волфрам Карбид за прецизна, лесна искуство.2. Спирала Flute Битови : Совет спирала flute вежба битови со поостри сечење на работ, намалување на сечење сила и да се спречи вежба скршени, подобрување на дупчење точност.3. Висока Прецизност : Со остар сечење на работ, мелење ритам и чиста површина, овие групи на алатка работа брзо и чисто, без баговите отпад или лево.4. Голема Употреба : Одличен за PC Одбори, Пластика, Fiberglass, Дрво, Меки Метали.Погодни за : PCB машини за дупчење, гравирање машина, ЦПУ и висока прецизност посебни дупчење опрема.5. Добра Замена : Карбид PCB Вежба Битови го замени вашиот CNC машини и било рачни алатка.Голема вежба малку чип простор, чип отпор, чип мазна, мал дупчење топлина.Answer : ___________________________ Note : вежба битови се премногу мали, па тоа е многу кревка за ракување.Ве молиме да се биде внимателен и да ги преземат добра контрола на вашиот CNC брзина.

R

Избор на клиент