.

.

2x Exell 2/3А 1600mAh 1.2 V NIMH Батерија Рамен Врвот Батерии за употреба со висока моќност статични апликации (Телеком, ПРОЗОРЦИ и Smart grid) радио контролирани уреди електрични ал

2x Exell 2/3А 1600mAh 1.2 V NIMH Батерија Рамен Врвот Батерии за употреба со висока моќност статични апликации

DEN 214.80
Залиха

Напон : 1.2, Amperage : 1600m Ah, Хемија : Ni Mh.Должина : 1.150, Ширина : 0.670, Висина : 1.150, Со Дијаметар : 0.67. 2/3А.Exell 2/3А 1600m Ah 1.2 V NIMH Батерија Рамен Врвот на Батеријата Exell 2/3А Големина 1.2 V 1600m Ah Батерии се одлични за градење на сопствени батеријата пакети.Ако сте почетник или стар про, овие батерии ќе ви ги напојува нагоре.Овие батериите можат да се полнат 500-1000 пати ви даваат години на употреба.Потрошувачки Апликации Широко се користат во радио контролирани уреди, електрични алатки и играчки, електрични мопеди, метри, два радија, хибридни автомобили, електрични жилети, четки за заби, камери, camcorders, мобилни телефони, пејџери, инструменти/опрема, висока моќност статични апликации (Телеком, ПРОЗОРЦИ и Smart grid), како и бројни други апликации.Висок капацитет, подобро моќ, перформанси, намалување внатрешна отпорност, стабилни перформанси, побезбеден и посигурен, подобро чување перформанси.Exell 2/3А 1600m Ah 1.2 V NIMH Батерија Спецификации Напон : 1.2 V, Amperage : 1600m Ah Хемија : Никел Метал Hydride (Ni MH), со Дијаметар : 0.67 во (16.95 mm), Висина : 1.15 во (29.1 mm), Терминал Напишете : Рамен Врв, Земја на Производство : Кина, се одликува Висок квалитет на полнење Ni MH батерија., Обезбедува долгата употреба на времето на плаќање со оваа многу висок капацитет, Дизајнирани за подобрување на извршувањето на висока потрошувачка апликации како што се итни осветлување, преносни уреди, електрични алатки., Одличен квалитет и најдобра цена, Предности : 30-40% проценти поголем капацитет од стандарден Ni-Кадмиум, Типичен циклус живот е 3000 циклуси.Може да биде длабоко cycled. (Од 80% до 100% ДОД), Помалку се склони кон меморија отколку на Ni-Кадмиум, може да се rejuvenated, Едноставен за чување и транспорт; не се предмет на регулаторна контрола, Еколошки; содржи само благи токсини, содржината на Никел прави рециклирање профитабилни, Широк температура спектар, Ограничувања : Ограничени услуга живот; длабоко празнење го намалува работниот век, Бара комплексно полнење алгоритам.Чувствителни на overcharge, не апсорбира overcharge добро; trickle полнење мора да се одржува ниска, Генерира топлина за време на брзо полнење и високо-оптоварување празнење.

R

Избор на клиент