.

.

WiFi Repeater, TFBS 300Mbps Wireless WiFi Range Extender АП Сигнал Repeater Засилувач 802.11 N/B/G Мини Преносни Сигнал Бустер 360 степени WiFi Покриеност на Smart Home & Алекса Уреди

WiFi Repeater, TFBS 300Mbps Wireless WiFi Range Extender АП Сигнал Repeater Засилувач 802.11 N/B/G Мини Преносни

DEN 767.76
Залиха

Повеќе Начини : Repeater,АП режим на работа режими,која е погодна за различни мрежни барања.Висок Квалитет на Мрежа : Безжична мрежна конекција со брзина до 300 Mbps,овој рутер со моќност што може да се создаде голема брзина и голем дострел мрежа.Вграден-во Антени : Тоа може да се изгради широк безжична покриеност,обезбедување на подобри перформанси на безжични во продорен ѕидови,пренесува низ мулти кат од куќата,што ќе ви овозможи да уживате во безжични слобода насекаде околу вашата куќа.Висок Безжична Компатибилност : Компатибилен со било безжични мрежни уреди кои се во согласност со aggrement на 802.11 n/b/g,вклучувајќи Десктоп,КОМПЈУТЕР,Таблет,Лаптоп,Паметни ТЦ,паметен телефон,i Phone,i Pad итн.Лесно да се Инсталира и да се Постави : Едноставно притискање на WPS копчето за да се добие безбедно енкрипција,приклучок за ова лесно и прилагодување на конекција веднаш под Wi-Fi Рутер/ Repeater Mode.Answer : ___________________________ Note : 1.Приклучокот оваа repeater на вашиот ѕиден штекер,барање за "Wifi Repeater' wifi сигналот,потоа кликнете на "Поврзи' 2.Скенира QR Код или отворете го вашиот веб пребарувач и внесете ја адресата 'http : //192.168.10.1' , а потоа можете да се најавите и да почне да подесување.Карактеристики : 1. Wi Fi Repeater е Комбинација Жичен/Безжична Мрежна Конекција, Уредот 2. Најновиот Софтвер волшебникот за лесно прилагодување 3. Пристап до Безжичен стандардот 802.11 n со Безжичен Пренос Брзина До 300 Mbps 4. Лесно да се Проширува Опсегот на вашата Wifi Мрежа, Не Грижете се за Пречка ја Ослабне Wifi Сигналот 5. Работи И со Други 11b/g и 11n Протокол за Безжични Производи 6. Ја подобрува Безжична Покриеност во сите WLAN Мрежи 7. Обезбедува до 300 Mbps Пренос Стапки 8. Надолу во согласност со 802.11 g (54 Mbit/s) и 802.11 b стандард (11 Mbit/s) 9. Поддршка за Безжичен Repeater Mode и Стандард АП Режим 10. Безжична пристапна точка или мрежа extender за да се прошири wifi сигналот до вашиот дом, студија или канцеларија 11. Интегрирани Антени обезбеди стабилни wifi сигналот Спецификации : 1. Температурата на работа : 0ºC~40ºC 2. Температура на чување : 10~70ºC 3. Напон : 110 V-240 V 4. Поддршка 2.4 GHz WLAN networks 5. Максимална WLAN security со WPA2 WPA и WEP (128/64) 6. Растојание : 300 метри на Отворено , Затворен 100 (Без obscales,Промена со Вистинските Средина) Што е во пакет : 1 x Безжична-N Мини Repeater(НИ Приклучок) 1 x RJ-45 Мрежен Кабел 1 x Прирачник за Корисникот.

R

Избор на клиент