.

.

Factorduty Пакување од 2 20 Инчи Триаголник Триаголник Дрво Платформа Dolly Dollies Мебел Dolly Двигател Превозникот Dolly Количка 350-LB на Оптоварување 2 Инчен Тркала

Factorduty Пакување од 2 20 Инчи Триаголник Триаголник Дрво Платформа Dolly Dollies Мебел Dolly Двигател Превозникот

DEN 599.52
Залиха

ТЕШКИ : Овие dollies се направени на премиум МДФ Квалитет Дрво, кои се многу цврсти и здрав.ТЕЖИНА КАПАЦИТЕТ : max тежина капацитет е до 350 килограми.ЛЕСНО МОБИЛНОСТ : се Движат кутии, planters, канцеларија објекти, мебел или мали апарати е бриз.Тоа може да се одржи до 350 килограми и не се лизга закрпи помогнат на вашиот товар на место и да се спречи вашите објекти од лизгање исклучување при превоз.ГОЛЕМИНА : 20", дебелината на дрво е 0.7" целокупната височини 3.4".тркала со дијаметар од 2".ЛЕСНО КОНТРОЛА : Рачка за лесно носење.ПРЕСКОКНЕТЕ НА BACKACHE и да се НАПРАВИ се ДВИЖАТ ПОЛЕСНО : Оваа тешка должност dolly двигател е во движење dollys со тркала, вклучува хард пластична подлога која покрива област на оптоварување платформа за да се спречи гребнатини и scuffs на вашиот целосно натоварен со мебел; се Користи како исправена пијано dolly, прилагодлив преносни компактен за миење dolly, file кабинет dolly, фрижидер dolly, апарат количка, безбедно двигател dolly, вендинг машина ролери, биро мебел тркала.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : 350-фунти комбиниран капацитет на мебел количка сет (87.50 фунти капацитет за една dolly тркала); Dolly двигател casters изработени од тврда пластика тип; Биде подобро да се користи ratchet рака да се задржи на мебел двигатели со тркалата во место кога вчитување во приколка или тркалање на нерамна подлога.ЛЕСНО ДА се ДВИЖИТЕ : Секој тешки dolly двигател ролери база вклучува топка-имајќи 360-степен вртливата тешко пластични casters кои имаат 2-инчен дијаметар што се зезнав на база на подвижни ролки за мебел; Да ги користат, на првиот лифт на едната страна на оптоварување со џек и потоа лизгајте еден dolly мебел двигател под секој агол на оптоварување, а потоа се повторува за другата страна.ОДГОВАРА на ВАШАТА АПЛИКАЦИЈА : Низок профил и вдлабнати 20-инчен триаголник форма позаоблена агол вчитување платформа, ја подига вашиот објект над земјата, погоден за сите ваши десен агол на мебел, без разлика дали се на иста големина.Можете лесно да се тркалаат широк спектар на предмети.SPECIFICATIONWood Големина : 20" Triangle Board Направи : Wood Thickness на Дрво : 0.7"Тежина Капацитет : 350 килограми (87.50 lbs секое тркало)Вкупно Височини : 3.4"Тркала Дијаметар : 2"Тркала Материјал : Тешко Plastic Handle : Лесно Grip PACKAGE INCLUDES2 Коли Dolly Двигател.

R

Избор на клиент