.

.

Yinpecly 10мм OD 5mm ID 20mm Долго Спирала Печат Тешки Оптоварување Компресија Мувла Умре Пролет, за Механичка Опрема 3D Печатач Додатоци Зелена Тон 2 парчиња

Yinpecly 10мм OD 5mm ID 20mm Долго Спирала Печат Тешки Оптоварување Компресија Мувла Умре Пролет, за Механичка

DEN 119.04
Залиха

【ГОЛЕМИНА】- Дупка со Дијаметар од (Надворешен Дијаметар) : 10мм/0.39"; Внатрешен Дијаметар (Толеранција +1mm/-0.5 mm) : 5mm/0.20"; Слободни Должина : 20mm/0.79" (+/- 2mm). 【МАТЕРИЈАЛ】- Компресија мувла умре пролет е направен на пролет челик, а на површината е насликан, па така не е повеќе издржлив и може да се користи многу пати. 【ФУНКЦИЈА】- Мувла извори усвојат затворени дизајн, правоаголен пресек, и потешко отколку обичните извори; Тие имаат карактеристики на малата големина и висока прецизност. 【АПЛИКАЦИЈА】- Мувла извори се користат главно во мувла машини на шприцоване машина, како што се 3 D печатач загрева кревет, кои се многу погодни за висок стрес апликации, како и разни извори и други апликации. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- Пакет Содржина : 2 парчиња x Компресија Мувла Умре Пролет; Оптоварување Тип : Тешки Оптоварување; Боја : Зелена.Мувла извори се потешки од регуларните спрингс, која им помага на вашиот 3 D печатач бидат стабилни при печатење.Општо земено, постојат жолта, сина, црвена, зелена, кафена извори подредени по различни оптоварување,умре пролет е ЖОЛТАТА, која е најлесниот оптоварување еден.Жолта значи оптоварување ниво е полесен товар;.Сина значи оптоварување ниво е светло оптоварување;.Црвеното значи оптоварување ниво е средно оптоварување;.Зелената значи оптоварување ниво е тежок товар;.Браун значи оптоварување ниво е со прекумерна тежина за товарење.Unscrew прилагодување копчиња од дното на вашите печатење кревет.И се заменат оние акции извори со овие нови.Завртка прилагодување копчиња назад во печати кревет со овие нови извори.Тогаш сте слободни да се оди!Ниво на вашиот кревет и да ја задржите на печатење.Yinpecly е професионална снабдувач на различни хардверски производи.Постојат различни големини и со различни бои на мувла извори во продавницата.Секоја боја претставува различни товарот на оптоварување и е погодна за различни прилики.Ние веруваме дека поголем квалитет и пониска цена може да им помогне на нашите клиенти да заштедат време и пари.Ве молиме да го потврдите производ големина при купување.

R

Избор на клиент