.

.

РА Козметика Природни Црна Сапун со Лаванда 5oz

РА Козметика Природни Црна Сапун со Лаванда 5oz

DEN 167.76
Залиха

Африкански црна сапун содржи шеј путер, која moisturizes кожата, но не ги заглави порите.црна сапун може да избледи на кожата, бојата и темни дамки.идеален за луѓе со розацеа, осип, се сушат кожата и други услови.црна сапун содржи хлебните екстракт, која има антибактериски својства, кои може да помогне во лекувањето на акни breakouts.Истражувањата покажаа дека лаванда има моќни антибактериски, антисептик, и антибиотски својства.Со векови, Африкански Црна Сапун се користи за да помогне во олеснување на акни, мазна кожа, јасно флеки и разни други кожни проблеми.Тоа е познат да им помогне со кожни иритации и услови како што се Егзема и Псоријаза, како и.Африкански Црна сапун е, исто така, се користи за да се постигне убава кожа.Африканците имаат исто така се користи овој природен сапун за капење и миење на косата.Тоа е одлична за отстранување на шминка премногу!Црна Сапун ќе го оставам на вашата кожа мека и јасно.

R

Избор на клиент