.

.

Виски 355 Индустриски Одделение Пакување Лента, Јасно, 72 mm x 50 m, Високи Перформанси Запечатување Лента за Тешки Комерцијални Пакување, Транспорт, Движење, Картонска К

Виски 355 Индустриски Одделение Пакување Лента, Јасно, 72 mm x 50 m, Високи Перформанси Запечатување Лента за Тешки

DEN 855.84
Залиха

Тешки запечатување лента, исто така познат како пакување лента или селотејп, е дизајниран за да безбедно печат тешка тежина или повеќе спакувани krabičkách и пакети за превозот и ракувањето.Од Производителот Магарешки® Кутија Запечатување Лента 353 безбедно затвора широк спектар на кутија и картонска материјали, вклучувајќи и брановидни кутии со висок рециклираната содржина.УЛТРА-ЛЕПИЛО – Екстра-здрав полиестер поддршка со синтетички каучук лепило смола е отпорна на триење, влага и scuffing за одлично држење на моќта.ОТПОРЕН на NICKS – Нашата широка лента во 3 инчи (72 mm), тоа е отпорен на кинење и разделување и обезбедува тесна печат околу аглите.Денес компанијата, од неговото седиште во Свети Павле, Минесота, служи за индустриски и комерцијални клиенти и потрошувачи во речиси 200 земји.На 3 M бренд, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет, и вредноста.Снимката е висока цврстина во комбинација со неговите брзи stick и отпорност на разделување или кинење го прави популарна за странство и извоз на превозот.Поддршка е изработен од полиестер – нашите најсилни поддршка материјал – и е отпорна на триење, влага и scuffing.Снимката е conformable поддршка противи резултат линија кршење и центар цвест разделување, што го прави идеален за употреба во тешки-должност кутија и картонска запечатување операции, вклучително и за тешки-губење на пакети и странство/извоз пакување и испорака.На полиестер поддршка отпорен на влага, триење и scuffing да се одржи силна текот на превозот процес.На влага-отпорни полиестер поддршка отпорен на триење, хемикалии, и scuffing да се одржи силна текот на превозот процес.Оваа високо-перформанси ултра-лепило за пакување лента безбедно затвора двојно и тројно ѕидови брановидни krabičkách, вклучувајќи ги и оние со високо рециклираната содржина, заштеда на време и намалување на затворање неуспеси., вклучувајќи ги и оние со високо рециклираната содржина.ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ – индустриски одделение јасно пакување лента за тешки-должност за комерцијална употреба, овој 3 M запечатување лента е еден од најдобрите изведувачи во Магарешки кутија запечатување полиестер линија на ленти.За повеќе од еден век, 3 M има применети иновации и технологија за подобрување на нашите клиенти животи и поддршка на нивните бизнис цели.UNWINDS ЛЕСНО – Користете се со 3 M Магарешки рачен диспензерот за брза и едноставна апликација.На снимката може да се примени со преносни рачен фармацевт или стационарен дефинитивно должина фармацевт.

R

Избор на клиент