.

.

Екранот Модул Електронски Дисплеј Инструменти

Екранот Модул Електронски Дисплеј Инструменти

DEN 2184.00
Залиха

Екранот има подобри перформанси и пониска потрошувачка.Овој производ може да се поедностави коло.Издржливи тешко PCB одбор, корозија-отпорни и носат-отпорни, има долг животен век.Оваа LCD екран од модулот е многу јасно, сина позадина со бел текст на екранот.Главно се применливи за електронски дисплеј инструменти со екран функција. 1. Оваа LCD екран од модулот е многу јасно, сина позадина со бел текст на екранот. 2. Издржливи тешко PCB одбор, корозија-отпорни и носат-отпорни, има долг животен век. 3. Овој производ може да се поедностави коло. 4. Екранот има подобри перформанси и пониска потрошувачка. 5. Главно се применливи за електронски дисплеј инструменти со екран функција.Спецификации : Интерфејс : ЖИТО / I2 C Pin Дефиниции : GND, VCC, СДА, SCL Големина : 98 * 60 * 28mm / 3.9 * 2.4 * 1.1 во Тежина : Околу. 77g Пакет Листа : 1 * LCD Екран.

R

Избор на клиент