.

.

50 Мека Off-Бело, Проѕирни 17# Тенки Листови - 4.25 X 5.5 (4.25X5.5 Инчи) Четвртина Буква Големина - 17 lb/фунти мала Тежина парична Казна Квалитет на Хартија - Следењето, Забава или ?

50 Мека Off-Бело, Проѕирни 17 Тенки Листови - 4.25 X 5.5 (4.25X5.5 Инчи) Четвртина Буква Големина - 17 lb/фунти

DEN 358.80
Залиха

За картичка облоги, оваа тенка и лесна тежина ПРОЅИРНА хартија е убав квалитет ткиво хартија.Мазна површина отпечатоци со ласерски принтери.Не absorbancy за мастило-авиони со бавно сушење, влажни мастила.На МЕКА БЕЛА БОЈА, проѕирна хартија не е целосно јасно, или транспарентни.Оди До ПРОДАВНИЦА; Кликнете на Thunder Bolt Труд под наслов.Мека Бела Светлина ПРОЅИРЕН Тежина ХАРТИЈА, Листови - Ви Даваат Елегантен Изглед Шалче, Вметнете Ткиво, или Печатени Парче - Прикажете Преку Тенки Мека Исклучување Бела Vellum Lighter Тежина 17# Проѕирен Листови Се Потенки од еден Печатач|Текст Тежина Paper For ФОРМАЛНИ и DIY картичка Облоги, оваа мала тежина, тенка ПРОЅИРНА хартија 17# (17 lb/фунти) која е потенка отколку лист на редовни 20# копија на хартија. 63 gsm (грама по квадратен метар).Дебеломер на .0026 инчи.Мека Бела Види-Преку Изглед-Празно vellum речиси јасно translucence -Тенок доволно за следење -Подобрување на Вашите Покани, Фотографии, Бележник Албум Страници -Формализирање и уметничко изразување do-it-yourself проекти со облоги -Одлично за вашата свадба, ангажман, годишнина, матура, и други соопштенија Професионални, Комерцијални Quality Use да пишуваат, да се подготви и боја на; сечено, свитка, дупка удар, лепак, и шалче.Некои принтери се справи со оваа мала тежина, проѕирен и намалување на големина на хартија доста добро.Сепак, не сите принтери се направи.Тест прво.Вежба вашиот вештини и имагинација за да го направите тоа сами, покани и сите видови на други diy проекти.Со над 30 години во весникот бизнис, ние сме имале искуство со многу висок квалитет на трудови, затоа ние секогаш сме желни да одговори на прашањата, па ќе го добиете вистинскиот хартија за правото за работа.Ние би сакале да се приклучат на илјадници задоволни клиенти имавме привилегија да се работи со.Ние сме толку сигурни за квалитетот на нашата хартија што ние ви нудиме целосна без прашања праша гаранција за парите назад.Направите вашиот избор сега и ќе ја добиете вашата Проѕирна Хартија на патот!.

R

Избор на клиент