.

.

ИНА NAO35X50X17 Игли Валчести Лого, Со Внатрешен Прстен, Челичен Кафез, Отворен Крај, Метрички, 35mm ID, 50mm, OD, 17mm Ширина, 12000rpm Максимална Ротациона Брзина

ИНА NAO35X50X17 Игли Валчести Лого, Со Внатрешен Прстен, Челичен Кафез, Отворен Крај, Метрички, 35mm ID, 50mm,

DEN 1122.24
Залиха

Отворен крај може да бидат запечатени или заштитени за да се заштити поаѓајќи од цврсти нечистотии и влага дека може да го намали својот животен век.Компанијата е дел од Schaeffler Група, основана во 1946 година во Herzogenaurach, Германија, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001 : 2008 и TS 16949 : 2009 за обезбедување на квалитетот.ИНА произведува лагери за автомобилската и индустриски апликации.Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Валчести лежишта може да се отвори на двата краја (на окно може да помине низ) или open (отвори) на едниот крај и затворени за другите.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Внатрешниот прстен обезбедува појачани и земјата ролери raceway за апликации во кои вратило не може да се користи како raceway.

R

Избор на клиент