.

.

ZHENGGUIFANG Професионални SC-МЗ-P16H8 Нерѓосувачки Имајќи 40x52x8mm 45/45 ABEC-3 1-1/2 Инчен Велосипед Центар Пред Задните Тркала Центри Керамички Топката Лежишта (1PC)

ZHENGGUIFANG Професионални SC-МЗ-P16H8 Нерѓосувачки Имајќи 40x52x8mm 45/45 ABEC-3 1-1/2 Инчен Велосипед Центар

DEN 850.32
Залиха

Предмет : SC-МЗ-P16 H8-2 RS; Затворачи : 2 RS Запечатени.Структура : Керамички Топката Имајќи.Димензии : 40 х 52 х 8 мм.ID (внатрешен дијаметар) : 40 mm; OD (надворешен дијаметар) : 52 мм; Ширина : 8 мм.Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР; Материјал : Имајќи Челик.Хабовите Имајќи Guide The центар е централниот дел на вашиот велосипед е тркала (напред и назад), кој се поврзува со воланот е rim преку краци и преку која оска е прикажано, овозможувајќи им на тркалото на слободно-спин на две групи на лежишта.Како велосипеди се предните и задните тркала, па премногу се тие на предните и задните-специфични центри.Предната осовина, едноставно, е дизајниран да им овозможи на воланот да се вртат, додека на задните центар е малку посложен, како што исто така претставува дел од велосипед е пренос – на касета или затегнувачки кои дискови задни тркала е во прилог на задните центар, во кои на повеќето велосипеди, исто така, има механизам за да ви овозможи да брег или freewheel (исклучоци се со фиксен менувач или 'fixie' велосипеди и песна велосипеди).На вашиот тркала се вртат повеќе од било кој друг дел од вашиот велосипед.Оттука, имајќи ги најдобрите лежишта во оваа апликација е од суштинско значење за производство на најдобрите резултати.Посебен Structure Besides печ каде се вашите гуми се сретне на патот, што е следното врти компонента која може да биде бавно ќе надолу или нека ти се тркалаат побрзо?Што ќе биде точно ако се рече центри, но тоа компонента ќе биде повеќе точно да се опише како лежишта внатре.И ако сте се стави оваа Точка Лежишта ABEC-3 лежишта внатре, сте само надгради вашиот центар на друго ниво.Точно земјата и полиран да ABEC-3 Прецизност Tolerances, Керамички Топки се тркалаат со помалку отпор водени од посебен retainer.PA66 Кафез чувајте ги тркалање со најмалку износот на влечење или отпор.LLB пломби се задржи на нечистотија и Mobil XHP-222 Маснотии во внатрешноста со V-Мило Запечатени дизајн.Работи брзо со крајна заштита за долго ќе трае помеѓу услуга.Надградба на вашиот велосипед со нешто што всушност може да се чувствуваат прави да се оди побрзо.И ако сте се стави оваа Точка Лежишта ABEC-3 лежишта внатре, сте само надгради вашиот центар на друго ниво.

R

Избор на клиент