.

.

Спокојство Инконтиненција Влошки за Жените, Умерена Absorbency, Долго, 108 Count (2 Пакети на 54) (Пакување Може да се Разликува)

Спокојство Инконтиненција Влошки за Жените, Умерена Absorbency, Долго, 108 Count (2 Пакети на 54) (Пакување Може

DEN 718.56
Залиха

Спокојство умерено долго инконтиненција влошки за жените апсорбираат веднаш за грижете се-free 3-во-1 заштита на сувост, комфор и мирис контрола.Сувост : 10 X посува од водечките период – идеален за инконтиненција или како додаток или појава на постпартална подлога; специјално дизајниран за апсорбирање на мочниот меур протекување кој течење-блок страни.Удобноста : unscented и мека на кожата со Contour Fit Дизајн кој се вклопува удобно на вашето тело и помага во спречување на зачестеноста и пневматиците.Мирис Контрола : абсорбента контрола на бешиката влошки за заклучување на мирис со апсорбира-loc core секогаш обезбедување на дискретна заштита, како ви одат за вашиот ден. 108 (2 пакети на 54) влошки; Секој долго должина умерена подлога е 12.2" долго; Спокојство инконтиненција производи секогаш брод во дискретна кутија; HSA/FSA-право во САД; Пакување може да се разликуваат од сликите кои се прикажани; Спокојство инконтиненција производите се секогаш испорачани во дискретна пакување и се FSA-право – само се применуваат во НАС.Со доверлив 3-во-1 заштита на сувост, комфор и мирис контрола, Спокојство Жените Инконтиненција Влошки апсорбира урината веднаш одржување сте заштитени од мочниот меур, протекување, денот или ноќта.За да се обезбеди имате и удобноста и за покривање што треба, рампа карактеристики на Contour Fit Дизајн - тоа тивко се криви во средината и потоа е поширок во предната и задната страна, дозволувајќи им на подлога за уникатно одговара за вашето тело и да се спречи зачестеноста како што се движат.Спокојство влошки се дизајнирани специјално за мочниот меур истекување што ги прави идеална форма на заштита за инконтиненција или како постпартална или породилно подлога, наместо користење период подлога.Спокојство влошки обезбеди до 12 часа на заштита и се достапни во повеќе absorbencies и должини за вашиот уникатен заштита – светлина (идеален за упаѓа, редовни должина : 9.4", долга должина : 11.0"), умерена (идеален за извира, редовни должина : 10.6", долга должина : 12.2"), максимум (идеален за потоци, редовни должина : 12.2", долга должина : 14.1"), краен (идеален за gushes, редовни должина : 14.1", долга должина : 15.9") и во текот на ноќта (идеален за gushes, 15.9").Влошки се поединечно завиткани лесно и дискретно се лизга во чанта или торба.Спокојство возрасни инконтиненција производи секогаш брод во дискретна кутија и се HSA/FSA-право во САД

R

Избор на клиент