.

.

KinHwa Микрофибер Јадење Е Супер Абсорбента Кујна Миење Текстил Јадење Партали за Миење Садови Брзо Сушење Ткаенина за Чистење со Чистење Страна 12inchx12inch 9 Пакет Сива

KinHwa Микрофибер Јадење Е Супер Абсорбента Кујна Миење Текстил Јадење Партали за Миење Садови Брзо Сушење Ткаенина

DEN 350.16
Залиха

МИКРОФИБЕР МАТЕРИЈАЛ : 80% полиестер 20% polyamide, секој микрофибер јадење крпа мерки 12inch X12inch.Супер меки, редеа-бесплатно, lint-бесплатни не абразивни микрофибер крпи ќе не нула површини.УЛТРА АБСОРБЕНТА : чистење облека се лесни, ја апсорбира водата повеќе s препорачува да се исплакнете ја вашата облека во обична вода пред нивната прва употреба.Употреба на течен детергент наместо во прав детергент (во прав стапици со влакна и потенцијално предизвикува чешање на површини кога чистење).Не користите фен листови, ткаенина softeners и кајгана.Овие може да го оштети или пречка до microfibers.Фен листови деградира магнетни наплати од микрофибер.За најдобри резултати, не се мијат со облека или бања крпи како микрофибер ќе привлече и стапица lint од овие предмети.Kin Hwa Микрофибер Јадење Облека Донесе Нова Ера на Домаќинство Чистење !.Микрофибер е нова и омилен материјал за создавање на високо функционални за домаќинството производство на текстил.Неспоредлива микрофибер материјал обезбедува својата супер вода апсорбирање на капацитетот и врвот облека квалитет; супер издржлив и, всушност, ќе се подобри со миење.Микрофибер е позитивно наелектризирани која додава нејзината способност да се привлечат нечистотија како магнет.Kin Hwa Микрофибер Јадење Облека се направени од високо квалитетна микрофибер материјал во прифатлива вредност, но ние не сме компромис за квалитетот на сите.Силна изградба микрофибер материјал може да се одржи за секое домаќинство давачки.Карактеристики вклучуваат : .Уникатен поли корито страна, ви овозможува да чистење без да му наштети на површини или кујнски апарати, помагала темелно чистење на површината и длабочини.Ултра-фини густо комплет микроскопски влакна форма за чистење на површината 40 пати поголема од памучни влакна.Помек, пофини и повеќе абсорбента.Сплит влакна процесот на производство се создава џебови со влакна за да се зголеми способноста да се одржи прашина, валкано, нечистотија и да апсорбира течност.Withstands стотици перења и продолжува да се изврши.Ве молиме не користете било bleacher или ткаенина омекнувач.Зајакната со силна overlock-stitched hems да се спречи разрешница.Безбедно на сите цврсти површини дали е мокра или сува.Lint-бесплатно, редеа-бесплатно, не абразивни и работи со обична вода—нема потреба за хемикалии или хартиени крпи.

R

Избор на клиент