.

.

Lurex Предиво Phildar Brillant, Сјајот, Блескава, Metalic, Lurex Конец, 0 или Чипка Тежина (1045 Или)

Lurex Предиво Phildar Brillant, Сјајот, Блескава, Metalic, Lurex Конец, 0 или Чипка Тежина (1045 Или)

DEN 98.40
Залиха

Содржина : 85% Viscose, 15% Полиестер.Предиво Тежина : 0 - Чипка / 2 ply.Тежина/Yardage по Топката : 0.88 мл = околу 147 метри (25 g = приближно 134 м).ЗАБЕЛЕШКА, ве Молиме бидете свесни дека бои се прикажани може да се разликуваат од екранот на екранот на истиот начин на кој нијанси може да се разликува малку од боја многу да боја многу.Phildar BRILLANT е lurex додаток тема направени за мешање со други предиво.Тоа ќе донесе еден допир на суптилен сјае до сите ваши креации.На оваа тема има неколку предности, прво тоа е многу мека на допир, и второ тоа не е нула.Прекрасен додаток конец да додадете малку сјај на вашиот прави!Содржина : 85% Viscose, 15% Polyester Yarn Група : 2 ply / Чипка Тежина/yardage : 0.88 оз (25 g) = околу 147 метри (134 m)Машина за миење на нежни циклус max 86 F / 30°C. Водат кон десно мерења и сува flat Phildar BRILLANT е lurex додаток тема направени за мешање со други предиво.Тоа ќе донесе еден допир на суптилен сјае до сите ваши креации.На оваа тема има неколку предности, прво тоа е многу мека на допир, и второ тоа не е нула.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме да се свесни дека бои се прикажани може да се разликуваат од екранот на екранот на истиот начин на кој нијанси може да се разликува малку од боја многу да боја многу.Симболот (*) во близина боја код значи дека боја е боја многу се различни.

R

Избор на клиент