.

.

Водоотпорен Напојување Трансформатор Адаптер, PWM Интелигентни Напојување Возачот Dimmable Трансформатор за LED Светло Лента, 100~115VAC или 200~230VAC да 12V 400W Напојување Возачот

Водоотпорен Напојување Трансформатор Адаптер, PWM Интелигентни Напојување Возачот Dimmable Трансформатор за LED

DEN 470.16
Залиха

Моќен : производот е моќен и без stroboscopic феномен.Accuray : PWM интелигентна контрола може точно да излез за да се обезбеди стабилност на работата.Стабилна : Со целосна бакар трансформатор, претставата е постабилна.Ефикасност : напојување има висока ефикасност која е поголема од 85%.Широко Апликации : Погоден за LED низок напон флексибилни ленти, тешко ленти, monochromatic ленти, RGB ленти, итн.Функција : 1. Производот е моќен и без stroboscopic феномен 2. PWM интелигентна контрола може точно да излез за да се обезбеди стабилност на работата 3. Со целосна бакар трансформатор, претставата е постабилен 4. Напојување има висока ефикасност која е поголема од 85% 5. Погоден за LED низок напон флексибилни ленти, тешко ленти, monochromatic ленти, RGB ленти, итн.Спецификација : Предмет Тип : Прекинувач за Напојување Влез : 100~115 VAC/6.2 ЕДЕН или 200~230 VAC/3.0 A(прилагодливи) Излез : DC12 V/33.3 НА Излезна Моќност : 400 W Излезниот Напон Точност : ±0.5 V Ефикасност : 85% или повеќе Работна Температура : -30℃ ~ 60℃ Работна Влажност : 20%~90%RH (без кондензација) Складирање Температура : -40℃~ 80℃ Чување Влажност : 10%~95% RH Водоотпорен Оценка : IP20 Пакет Листа : 1 x Switch Напојување.

R

Избор на клиент