.

.

Автоматско Влијание Удар Центар Удар Алатка Со ХСС Совет Centerpunch Алатка, Центар Удар, за Удирање на Челик Алуминиум(Сребрена + црвено заштитна капа)

Автоматско Влијание Удар Центар Удар Алатка Со ХСС Совет Centerpunch Алатка, Центар Удар, за Удирање на Челик Алуминиум(Сребрена

DEN 1147.20
Залиха

Обично се користи за да се обележи центарот на точка, мала dimple водич на совет на вежба и да се избегнува лизга или отстапување кои се резултат на оштетување.Тоа е исто така одлична алатка чуваат во автомобил да се користи за кршење прозорци во случајот не е итен случај.Погоден за удирање на челик, алуминиум, бакар, дрво штица и други материјали за позиционирање дупки.На врвот на оваа автоматско центар удар е изработени од high speed челик за голема сила и издржливост.Не чекан е потребно, со оваа автоматско центар алатка, можете да креирате dimple во работното парче брзо и лесно.Опис : автоматско центар удар е една рака алатка се користи за да се произведе dimple во работното парче.Што ги врши истата функција како обичен центар удар, но без потреба за чекан.Кога е притиснато врз работното парче, тоа продавници енергија во пролет, ослободување на крајот тоа како импулс кој го води удар, производство на dimple.Импулс предвидено до точка на удар е доста повторливи, овозможувајќи за униформа впечатоци да се направи.Карактеристика : На врвот на оваа автоматско центар удар е изработени од high speed челик за голема сила и издржливост.Не чекан е потребно, со оваа автоматско центар алатка, можете да креирате dimple во работното парче брзо и лесно.Обично се користи за да се обележи центарот на точка, мала dimple водич на совет на вежба и да се избегнува лизга или отстапување кои се резултат на оштетување.Погоден за удирање на челик, алуминиум, бакар, дрво штица и други материјали за позиционирање дупки.Тоа е исто така одлична алатка чуваат во автомобил да се користи за кршење прозорци во случајот не е итен случај.Спецификации : Совет Материјал : High speed челик Рачка Материјал : Месинг или Јаглероден Челик Совет Цврстина : HRC58°~65° Должина : 130mm / 5.12 се Справи со OD : 13mm / 0.51 Боја : Злато, Сребро(Изборен) Број : 1 Пакетот Вклучува : 1 x Автоматски Центар Удар.

R

Избор на клиент