.

.

AmScope СМ-4TZ-ЗА-M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-90X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, Влакна-Оптичкиот Прстен Светлина, Двојно-Рака Бум Ст

AmScope СМ-4TZ-ЗА-M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-90X Зголемување,

DEN 1044.00
Залиха

Билатерални фокус олеснува употреба на левата и десната рака на корисниците.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.Стенд има 20" двојно грбови, како и 30 - " вкупна должина.5 x Barlow леќа се протега на работната далечина, и 2.3 MP дигитална камера (MU130)0.0 податоци порта (кабел е вклучен).Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.5 x Eyepieces (DIN, 30мм) WH10x20mm високо-eyepoint Trinocular port C-Планината или 23mm Field на view2-1/2"Оптички работи distance Up до 8"Микроскоп stand Double-рака бум stand Head movement X-, Y, и Z-axes Illumination type Episcopic (рефлектира)Светло source Fiber-оптичкиот прстен светлина, 150 W/21 V halogen Power110 V-120 VCamera Specifications Resolution1.37x Mounting size23mm или C-Mount Frame rate50fps на 320x256; 26fps на 640x512; 15fps на 1280x1024 Computer connection USB 2.Камерата може да се монтира во C-Планината или било 23mm око цевка.0 намалува зголемување и ја зголемува работната далечина, додека Barlow леќа со зголемување поголемо од 1.На WH10x20mm супер-widefield високо-eyepoint eyepieces се комбинираат со 0.0 x Barlow леќа се протега зголемување опсег.Влакна-оптичкиот прстен светлина со 150 W кул-светло халоген извор на светлина за набљудување на температура-чувствителни примероци, и rheostat контроли светлина интензитет.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.3 MP камера со намалување леќа и USB 2.Камерата возачи се компатибилна со Windows XP, Vista, 7, и 8; Mac OS X; и Linux.3 MP (1280 x 1024 ефективни пиксели)Слика type Still слика и видео дисплеј и capture Camera type Brightfield Camera sensor1/2" Aptina MT9 M111 CMOS (боја) Magnification40x Reduction lens0.3 MP дигитална камера има CMOS сензор боја за прикажување на уште микроскопија слики и видео стриминг во живо на компјутер или проектор.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.3 MP камера има CMOS сензор боја, намалување леќа, фотографирање и уредување на софтвер и USB 2.Дигитални стерео микроскоп, понекогаш се нарекува инспекција или dissection микроскоп, има низок зголемување и долга работа на далечина која им овозможува на корисниците да се манипулира објектот се проверуваат, и се користи каде што фотографирањето, детална евиденција, или документација е потребна.Дигитален професионален стерео микроскоп со бум стојат долго време работат на далечина да им овозможи на корисниците да ги извршува работата или манипулира со големи предмети, вклучувајќи кола и стоматолошки апарати, и има 1.

R

Избор на клиент