.

.

Triocottage Мини Hygrometer за Инкубатор и Пури Humidors,Дигитални Влажност Метар/Мерач за Инкубатори,Влажност Само, Бела Правоаголник 1 Пакет.

Triocottage Мини Hygrometer за Инкубатор и Пури Humidors,Дигитални Влажност Метар/Мерач за Инкубатори,Влажност

DEN 117.36
Залиха

[Не е само влажност] На влажност метар е концизен и јасен, и нема температура на екранот, па нема визуелна грешки ќе се случи. [Мини големина] Совршен за инкубатори, цигари humidors, гитара случај, тегли,резервоар,и многу повеќе да се следи влажност флуктуации. [Точноста на hygrometer] Ова малку на мерач на влажноста има 4 windows за да се осигура точноста на влажност мониторинг фреквенција еднаш на секои 10 секунди. [Лесен за употреба] Вградени отворање и со две копчето батерии,може да се користи по отворањето на пакетот.Дигитални hygrometer мерење на влажност опсег : 10%RH~95%RH;Мини големина на : 1.88 * 1.12 * 0.6 инчи.Спецификација : Мерење на влажност опсег : 10%RH~95%RH Влажност точност : ±5%RH Влажност земање time : 10 секунди големина на Единица : 1.88 * 1.12 * 0.6 инчи (48 * 28.5 * 15mm) Екран : LCD дисплеј LCD големина : 1.42 * 0.67 инчи (36 * 17mm) Боја : Бела Материјал : ABS Тежина : 0.62 оз Забелешка : hygrometer не може да биде поставен директно на извор на топлина или humidification извор.

R

Избор на клиент