.

.

Johnson Controls P72DA-1C Пен Серија P72 Стандард Електромеханички Контрола на Притисокот, Open-Висока DPST Прекинувач, 50-500 psi, Прирачник за Ресетирање Lockout, 36 Capillary со 1/4 Одблесокот Н

Johnson Controls P72DA-1C Пен Серија P72 Стандард Електромеханички Контрола на Притисокот, Open-Висока DPST Прекинувач,

DEN 4368.00
Залиха

Сите челик случај и да го покрие обезбедува долготрајни, солиден заштита за внатрешни компоненти.Очите-наместете калибриран притисок прилагодување се прикажува видливи притисок скала, целосно прилагодливи преку спектар, без отстранување на поклопецот (на NEMA 1 куќиште модели).Прирачник за ресетирање lockout опција овозможува патување-free lockout кој не може да биде overridden или ресетирање додека притисок се враќа на одредено ниво.Различни достапни притисок врска стилови овозможува поголема флексибилност при монтажа за контрола и адаптација притисок врски до полето за апликација барања.На P70, P72, и P170 Контроли за висок притисок апликации се дизајнирани првенствено за висок притисок, отвор контрола, шеф-контрола на притисокот, и кондензаторот љубител на возење велосипед за контрола на комерцијални ладење и климатизација апликации.Контролите се достапни во неколку притисок се движи и се компатибилни со најчестите refrigerants.Тие, исто така може да се користи на други не-корозивна течност апликации.Амонијак компатибилни модели се исто така достапни.Неколку различни електрични рејтингот и да се префрлате конфигурации се достапни.На P72 модели обезбеди директна контрола на 208-240 volt еднофазен мотори до 3 коњски сили, и 208-220 volt 3-фаза мотори до 5 коњски сили.

R

Избор на клиент