.

.

110‑220V Водоотпорен Мини Led диоди Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА за Автомобил Модификација за Компјутер Модификација(Црвена Зелена)

110‑220V Водоотпорен Мини Led диоди Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА за Автомобил Модификација за Компјутер Модификација(Црвена

DEN 463.20
Залиха

Производот е и dustproof, изградена‑во запечатување прстен, се многу практични.Точни CNC машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.Усвојување на високо‑температурни пламен‑retardant база и пожар‑retardant жица, која може да биде пламен‑retardant во итни случаи, и на спроводливост е зајакната.Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Со услугата за животот на повеќе од 10,000 часа, униформа светлина емисија и добри перформанси.Функција : 1. Со услугата за животот на повеќе од 10,000 часа, униформа светлина емисија и добри перформанси.2. Точни CNC машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.3. Производот е и dustproof, изградена‑во запечатување прстен, се многу практични.4. Усвојување на високо‑температурни пламен‑retardant база и пожар‑retardant жица, која може да биде пламен‑retardant во итни случаи, и на спроводливост е зајакната.5. Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Спецификација : Предмет Тип : Пред-Жичен Круг LEDs Material : Месинг хром plated Uses : Автомобил измена, компјутер промена, контрола на пристап прекинувачи, CNC машина алатки, индустриска контрола instruments Installation Големина : M10 x 0.75 Напон : 110-220 VFunction : Заедничка cathod electrode Light Код Тип : LEDWorking Температура : -40℃~70℃/-40℉~158℉Работна Влажност : 10%-90%Сенка Тип : Рамни head Protection Ниво : IP67, IK10 Size : Прибл. 10мм / 0.4 in Features : Заедничка Cathod Electrode Значи : 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode After избирање на заеднички cathod electrode, црна линија е заеднички негативни electrode, црвената линија е црвено светло (позитивни), зелена линија е зелено светло (позитивни), црвена и жолта, сина и црвена се исти.Пакет Листата : 4 x LED Indicator4 x Компресија Nut4 x Миење.

R

Избор на клиент