.

.

Centerpunch Алатка, Центар Удар, Со ХСС Совет Автоматско Влијание Удар за Удирање на Челик(Сребрена + црвено заштитна капа)

Centerpunch Алатка, Центар Удар, Со ХСС Совет Автоматско Влијание Удар за Удирање на Челик(Сребрена + црвено заштитна

DEN 191.76
Залиха

Не чекан е потребно, со оваа автоматско центар алатка, можете да креирате dimple во работното парче брзо и лесно.Обично се користи за да се обележи центарот на точка, мала dimple водич на совет на вежба и да се избегнува лизга или отстапување кои се резултат на оштетување.Погоден за удирање на челик, алуминиум, бакар, дрво штица и други материјали за позиционирање дупки.На врвот на оваа автоматско центар удар е изработени од high speed челик за голема сила и издржливост.Тоа е исто така одлична алатка чуваат во автомобил да се користи за кршење прозорци во случајот не е итен случај.Опис : автоматско центар удар е една рака алатка се користи за да се произведе dimple во работното парче.Што ги врши истата функција како обичен центар удар, но без потреба за чекан.Кога е притиснато врз работното парче, тоа продавници енергија во пролет, ослободување на крајот тоа како импулс кој го води удар, производство на dimple.Импулс предвидено до точка на удар е доста повторливи, овозможувајќи за униформа впечатоци да се направи.Карактеристики : На врвот на оваа автоматско центар удар е изработени од high speed челик за голема сила и издржливост.Не чекан е потребно, со оваа автоматско центар алатка, можете да креирате dimple во работното парче брзо и лесно.Обично се користи за да се обележи центарот на точка, мала dimple водич на совет на вежба и да се избегнува лизга или отстапување кои се резултат на оштетување.Погоден за удирање на челик, алуминиум, бакар, дрво штица и други материјали за позиционирање дупки.Тоа е исто така одлична алатка чуваат во автомобил да се користи за кршење прозорци во случајот не е итен случај.Спецификации : Совет Материјал : High speed челик Рачка Материјал : Месинг или Јаглероден Челик Совет Цврстина : HRC58°~65° Должина : 130mm / 5.12 се Справи со OD : 13mm / 0.51 Боја : Злато, Сребро(Изборен) Број : 1 Пакетот Вклучува : 1 x Автоматски Центар Удар.

R

Избор на клиент