.

.

Johnson Controls P499RCP-107C Пен P499 Серија Електронски Притисок Трансдуцерот, 0.5 4.5 VDC, 1/4 SAE 45° Одблесокот Внатрешната Нишка, 0 psi Минимум Притисок, 750 psi Максимален Притисок

Johnson Controls P499RCP-107C Пен P499 Серија Електронски Притисок Трансдуцерот, 0.5 4.5 VDC, 1/4 SAE 45° Одблесокот

DEN 3102.48
Залиха

Еден-парче машински.Еколошки заштитени електроника издржи ефектите на неповолните состојби поврзани со типична HVAC/R апликации, вклучувајќи замрзнување/одмрзнување апликации на вшмукување линии.Сигурен, повторливи перформанси и долга оперативни живот минимизира услуга и замена на трошоците.Многу достапни притисок се движи обезбеди една линија на transducers за сите ладење и климатизација апликација потреби. 1% вкупно грешка бенд дава висока точност перформанси.На P499 Серија Електронски Притисок Transducers се компактни, економски, солиден, директна-планината притисок transducers дизајниран за употреба во комерцијални ладење и климатизација апликации.Овие transducers производство на аналоген сигнал врз основа на чувствува притисок.На P499 Серија transducers функција еколошки заштитени електроника со нерѓосувачки челик изградба.Дигитално компензира P499 transducers се многу точни во текот на еден широк температура опсег, отпорен на ефектите од широк температурата во расположението, со голема влага, кондензација, и шлаг.Притисокот порта е изработени од солидно парче од 17-4 PH нерѓосувачки челик.Нема O-прстени, органски материјали, или завари се изложени на притисок медиуми, овозможувајќи за течење-доказ, сите-метал, запечатени притисок систем.На P499 Серија transducers работат со било корозивни или не-корозивен притисок медиум кој е компатибилен со 17-4 PH нерѓосувачки челик, вклучувајќи вода, кондензат, јаглерод диоксид, гликол, повеќето refrigerants (вклучувајќи ги и амонијак), и многу други компатибилни течности и гасови.На P499 Серија обезбедува transducers во различни притисок се движи, покривање на најчестите ладење и климатизација апликации.

R

Избор на клиент