.

.

Американската Осветлување ELV-30-12 Електронски LED Хардвер за Напојување, Adaptive, 30-Вати 12V Electonic Низок Напон Возачот, Бела

Американската Осветлување ELV-30-12 Електронски LED Хардвер за Напојување, Adaptive, 30-Вати 12V Electonic Низок

DEN 531.36
Залиха

WATTAGE : 30-Вати капацитет 12 V константен напон хардвер возачот напојување.Вградената ЗАШТИТА : Стандард, вграден во заштитата вклучуваат кратки-коло, над-струја, во текот-напон и во текот температура заштита.АПЛИКАЦИИ : Погоден за LED Осветлување напојување.Dimmable со стандардни водечките работ нежните (ака напред фаза, MLV, Блескаво, TRIAC) и задниот раб нежните (ака 2-жица обратна фаза, ELV).СПЕЦИФИКАЦИИ : Класа 2 12 V константен напон возачот.Тенок компактен дизајн домување карактеристики изградена-во терминал блокови со интегриран жица покрие вирус релјефи.c ETLus Наведени (затворен сува локации).СПЕЦИФИКАЦИИ : Класа 2, c ETLus Наведени за внатрешна сува локации, во Согласност на препораките на FCC, Ro HS Согласност.Издржливи plstic домување карактеристики интегрирани терминал блок со жица покрие вирус релјефи и превозниците IP20 ниво на ingress protection.На 30 W и 45 W ELV возачи функција c ETLus Листата со висока сигурност и Класа 2 рејтинг.Стандард вградената заштита вклучува краток спој, прекуструјна, во текот-напон, над температура.ELV возачи може да се користи во затемнување апликации со 60% минимум оптоварување во прилог; и во nondimming апликации без минимум оптоварување барања.Издржлива пластика домување карактеристики интегрирани терминал блокови, жица покрие вирус релјефи и носи IP20 ниво на ingress protection.

R

Избор на клиент