.

.

Водоотпорен LED 4 Поставува Водоотпорен 2-Боја Мини Led диоди за Компјутер Модификација за Контрола на Пристап Прекинувачи(Црвена и Жолта)

Водоотпорен LED 4 Поставува Водоотпорен 2-Боја Мини Led диоди за Компјутер Модификација за Контрола на Пристап

DEN 326.16
Залиха

Точни CNC машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Усвојување на високо‑температурни пламен‑retardant база и пожар‑retardant жица, која може да биде пламен‑retardant во итни случаи, и на спроводливост е зајакната.Со услугата за животот на повеќе од 10,000 часа, униформа светлина емисија и добри перформанси.Производот е и dustproof, изградена‑во запечатување прстен, се многу практични.Функција : 1. Со услугата за животот на повеќе од 10,000 часа, униформа светлина емисија и добри перформанси.2. Точни CNC машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.3. Производот е и dustproof, изградена‑во запечатување прстен, се многу практични.4. Усвојување на високо‑температурни пламен‑retardant база и пожар‑retardant жица, која може да биде пламен‑retardant во итни случаи, и на спроводливост е зајакната.5. Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Спецификации : Предмет Тип : Пред-Жичен Круг LEDs Material : Месинг хром plated Uses : Автомобил измена, компјутер промена, контрола на пристап прекинувачи, CNC машина алатки, индустриска контрола instruments Installation Големина : M10 x 0.75 Напон : 110-220 VFunction : Заедничка cathod electrode Light Код Тип : LEDWorking Температура : -40℃~70℃/-40℉~158℉Работна Влажност : 10%-90%Сенка Тип : Рамни head Protection Ниво : IP67, IK10 Size : Прибл. 10мм / 0.4 in Features : Заедничка Cathod Electrode Значи : 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode After избирање на заеднички cathod electrode, црна линија е заеднички негативни electrode, црвената линија е црвено светло (позитивни), зелена линија е зелено светло (позитивни), црвена и жолта, сина и црвена се исти.Пакет Листата : 4 x LED Indicator4 x Компресија Nut4 x Миење.

R

Избор на клиент