.

.

sofirn 10000 Лумен LED Нуркање Светилка, Супер-Светли 100 Подводни и Моќни Водоотпорен Светилка со Магнетни Контрола Прекинувач, 4 Светлина Режими и 4×18650 Батерии.

sofirn 10000 Лумен LED Нуркање Светилка, Супер-Светли 100 Подводни и Моќни Водоотпорен Светилка со Магнетни Контрола

DEN 2759.76
Залиха

Ултра Сјајна : 3x Кри XHP50.2 Led диоди, до 10000 лумен, моќна опрема светлина за вашата нуркање активност.Тоа исто така може да се користи на секојдневниот живот, како што се светење на целиот двор, кампување, планинарење, риболов.Карактеристики 4 прилагодува поставките : Ниско / Средно / Високо / Турбо.ДОЛГОТРАЈНИ : До 5.5 часа (Среден-зрак на владата) на моќни, не-намалување осветленост од вклучена премиум батерија 3000m Ah батеријата.LED фалат со продолжен 50000 часа живот.Водоотпорен & Тешка : IP-X8-номинална(до 100 / 328 ft.под вода )отпорен на вода.Изграден целосно од авион оценување на алуминиумски легури, нуркаат светлина е способен да издржи груби средини.Одлична Прекинувач : Со магнетен прстен прекинувачот е ниту премногу лабава, ниту премногу тесни, кој ја подобрува водоотпорни перформанси и е лесно да се работи.Пакет Листа : 1*SD01 Про Светилка, 4* батерии(вметната), 2*слотови, 2*кабли, 2*o-прстени, 1*упатство.Sofirn како фабрика нуди високо квалификувани светлина со разумни цени и пријателски услуги на клиентите.Сите ние сме ушите и имаат за цел да донесе вашето задоволство или изненадување ако контактирајте со нас.Повеќе Светлина Modes4 различни прилагодувања направи SD01 од суштинско значење за сите ниско-светло ситуации.Моќен Високо-зрак, избалансирани Медиум-зрак, енергија-заштеда & помалку блескави Ниско-зрак и специјални користете Турбо режим.Интуитивен Controls Simple една рака операција преку магнетни контрола опција и дополнителна рачка гаранција супер лесен за ракување и над и под водната површина.Покрај тоа, поедноставен кориснички интерфејс со четири светлината режими овозможи брз и безгрижно интеракција дури и под катастрофа.Specifications Emitter : 3x Luminus SST-40 (SD01) со животниот век на 50,000 hours Operating напон : 2.8 V – 4.2 VBattery опции : 4x 18650 литиум-јонска батерија со копчето врвот Димензија : 147mm (должина) × 76.5 mm (глава дијаметар)Тежина : 558 грама (без батерии)Премиум тип III алуминиумска легура, хард-елоксирани со анти-абразивни finish Magnetic ротирачки прстен и рачка за лесен една рака operation Reverse поларитетот заштита од несоодветното installation Battery Инсталација : unscrew главата единица од батеријата цевка, земете тесто кафез, и вметнете четири 18650 батерии, тогаш навој на главата единица назад.Вид забелешка : ве молиме бидете сигурни да го отстраните изолациони плочи на батеријата столбови и полнење на сите четири батерии пред првата употреба.

R

Избор на клиент