.

.

LONDAFISH Аквариум Риба Столче Вшмукување Колектор Риба Резервоарот Филтер Додатоци Риба Измет Почиста

LONDAFISH Аквариум Риба Столче Вшмукување Колектор Риба Резервоарот Филтер Додатоци Риба Измет Почиста

DEN 376.80
Залиха

Риба Столче Вшмукување Колекционер/Риба Измет Почиста Додатоци : во внатрешноста на резервоарот може да се отстрани нечистотијата,и одржување на квалитетот на водата,што може да се подобри еколошката средина.Мора да бидат сместени во внатрешноста на користење на водата.Погоден за риба тенкови на 80см-100cm.КАКО РАБОТИ : Прочистување на водата во риби резервоарот, чување на риба ѓубривото и нечистотии во средно оддел, си го цица до валкана вода, и потоа се врати на чиста вода до резервоарот за вода.Лесен за Користење : Овој филтер додаток ТРЕБА ДА СЕ КОРИСТИ СО ВОЗДУШНА ПУМПА.Само приклучете го во воздухот пумпа и го стави во дното на аквариумот.Откако блискиот комората е полн со риби измет, само го извади и чисти пред ставање назад во аквариум.Ако сакате да пребарувате на воздушна Пумпа, можете да пребарувате на ASIN : B089 YHWTCN.Содржи Филтер Материјал : Посветам на nitrifying бактерии преку кварц биолошки монистра за одржување на еколошката рамнотежа на аквариум со вода.Ако имате било какви проблеми со квалитетот со производите што сте го добиле, ве молиме да бидат слободни да контакт.Системот функционира на пневматски принцип, едноставно место на единица внатре во аквариум резервоарот и поврзете го на воздушна пумпа, го третира на вода во резервоарот, и продавници риба ѓубривото и нечистотии во средно оддел, пред да се вратат на чиста вода во резервоарот.Замена на биолошки монистра редовно според состојбата на вашата резервоарот да се направи вашиот квалитетот на водата и да се создаде добар квалитет на живеење околина за суштества.За LONDAFISH.LONDAFISH специјализирани во многу видови на аквариум производи.Ние нудиме многу видови на професионални риба резервоарот филтер,табела аквариуми,чакал почиста,термометар,автоматски фидер,риба резервоарот светла и други аквариум додатоци.LONDAFISH продажба на производот во многу земји од целиот свет.LONDAFISH ќе се обидеме потрудиме да ги задоволат вашите барања и да се направи на корисниците да имаат добро искуство при користење на нашите производи.

R

Избор на клиент