.

.

LED Трансформатор Возачот 12V - YUNLIGHTS LED Напојување 12V DC 36W 3А, Постојан Струја, Напон 12V Полнач LED Драјвер за ЛЕР Газа Светлини и G4, MR11, MR16 LED Светилки (2 Пакети)

LED Трансформатор Возачот 12V - YUNLIGHTS LED Напојување 12V DC 36W 3А, Постојан Струја, Напон 12V Полнач LED Драјвер

DEN 527.76
Залиха

【Погоден за кола во повеќе земји】 Нашите YUNLIGHTS LED драјвер 12 V DC Влезниот Напон : 100 до 240 V AC, 50 до 60 Hz.Излезен напон : 12 V DC, 3А.Вкупната моќност е 36 W.LED драјвер е добро за НАС, велика БРИТАНИЈА или Европската куќа струја. 【Отпорни на топлина & Прегревање уред за заштита】на Оваа високо-квалитетни 12 V LED Драјвер е направен на топлина-отпорни материјал и во неа се вградени се прегрее, преоптоварување, и краток спој заштита. 【Стабилна 12 V LED трансформатор】led трансформатор може да обезбеди стабилна трансформација без треперење.Не поврзете оваа led драјвер 12v на проекти кои се нивните напон е повеќе од 12v и нивната моќ е повеќе од 36w, инаку, коло, ќе биде краток-circuited. 【Мали димензии LED трансформатор】На трансформатор 12 V големина : 4.5x1.8x1.1inch.Тоа зазема малку простор и тоа е лесно да се инсталира. 【Широк спектар на примена】На 12 V DC трансформатор може да се применува на сите предводена уреди, како што се LED светло ленти, кабинет светла, LED дисплеи, итн.

R

Избор на клиент