.

.

Krytox LVP 1 кг/2.2 lb. Jar - Висок Вакуум Маснотии

Krytox LVP 1 кг/2.2 lb. Jar - Висок Вакуум Маснотии

DEN 647.76
Залиха

Со високи перформанси маснотии користење PFPE нафта и задебелена со PTFE во прав.Вискозност на 740 cst @ 40 степени ц.Овие greases се нудат со растворливи додаток во масло, кое не може да се измие или остави зад себе.Се користи во се користи во екстремен притисок средини за заштита на опрема и да се обезбеди подолг компонента живот.Оваа високо-вакуум маст врши преку крајности на температура и притисок и да се користи како високо сигурен, ниско-триење лубрикант во aerospace проекти.Тоа има вискозност на 740 c St @ 40 Степени Ц.

R

Избор на клиент