.

.

TH-РОЕ Температура Влажност Сензор Дигитален Термометар Hygrometer Мерење Алатка Температура Влажност Следи -20~60°C 0~ RH

TH-РОЕ Температура Влажност Сензор Дигитален Термометар Hygrometer Мерење Алатка Температура Влажност Следи -20~60°C

DEN 1336.56
Залиха

✔ Широка Примена Применливи места : соба за Податоци, комуникација базната станица, компјутер соба, прецизноста работилница, магацин, стаклена градина, итн. ✔ Широка Примена Применливи места : соба за Податоци, комуникација базната станица, компјутер соба, прецизноста работилница, магацин, стаклена градина, итн. ✔ RS485 Комуникација LCD сегмент заклучување на екранот и RS485 комуникација, опрема адреса и комуникација baud rate може да се постави од страна на софтвер. ✔ Ѕид Монтирање Метод, Погодно ѕид монтирање и магнет за монтажа метод.Висока точност, ниска потрошувачка на енергија, висока стабилност. ✔ Поддршка РОЕ Напојување Користи двојна RJ45 жици терминал, го поддржува за РОЕ напојување.Пакет Листа : 1 x Температура Влажност Сензор; 1 x Упатството. ✔ Направи Инсталацијата Бриз ABS пламен-retardant изолациони влакна школка, безбеден и сигурен.Ставање на desktop или виси на ѕидот за да одговара на вашите различни потреби.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Температура & Влажност Сензор Жици Метод : Двоен RJ45 приклучок, поддршка РОЕ напојување, без разлика помеѓу во и надвор интерфејси Комуникациска Интерфејс : RS485 Display Mode : Поддршка LCD Сегмент Код LCD Дисплеј Напојување : 9~30 VDC Температура Опсег : -20~60°C Влажност Мерен Опсег : 0~100% RH Точност : Температура : ± 0.3 ° C (во Рамките на Целосна Скала) Влажност : ±3% RH (При 25 ° C) Стекнување Период : Не Помалку Од 200ms Комуникација на Далечина : Повеќе Од 1000 Метри Работната Средина : -20 ° C ~ 70 ° C, 5 ~ 95% RH Без Кондензација Складирање Температура : -40 ° C ~ 80 ° C Машина Потрошувачка на Енергија : Помалку Од 0.1 W Максимална Големина : Прибл. 10 x 8 x 4cm / 3.9 x 3.1 x 1.6 во Тежина : 70 g / 2.5 oz(прибл.) Пакет Листа : 1 x Температура Влажност Сензор 1 x Упатството Функција : 1. Применливи места : соба за Податоци, комуникација базната станица, компјутер соба, прецизноста работилница, магацин, стаклена градина, итн. 2. LCD сегмент заклучување на екранот и RS485 комуникација, опрема адреса и комуникација baud rate може да се постави од страна на софтвер. 3. Удобен ѕид монтирање и магнет за монтажа метод. 4. Користи двојна RJ45 жици терминал, го поддржува за РОЕ напојување. 5. ABS пламен-retardant изолациони влакна школка, безбеден и сигурен. 6. Висока точност, ниска потрошувачка на енергија, висока стабилност.

R

Избор на клиент