.

.

Platinum Грижа Влошки™ Перат Обновливи Кревет Влошки - Medium (Големина 23x35) Pack 4 (1 Сина 1 Зелена 1 Розова 1 Беж)

Platinum Грижа Влошки™ Перат Обновливи Кревет Влошки - Medium (Големина 23x35) Pack 4 (1 Сина 1 Зелена 1 Розова

DEN 534.00
Залиха

95% Поли/ 5% Rayon Soaker.Големина, 23" x 35" Овие Средни Кревет влошки Или Под влошки штити убав област во споредба со другите подлоги.Оваа издржлива, удобно twill соочува underpad отпорен на дамки, ги штити мебел, и може да се користи за инконтиненција, умереност за управување, или домашно милениче обука.Останува мека и течење-доказ Доаѓа 4/пакет Боја Е Бела Пред и Шарена Подлога.Ткаени Винил поддршка за постелнината и душекот заштита.Перат и еднократно за заштеда на трошоци - земјата пријателски.Обновливи Underpads се дел од Платина Грижа Влошки најдобро продаван линија на underpads.Platinum Грижа Влошки најдобро продаван линија на underpads.Заштита и продолжување на животот на вашите постелнината и душекот додека заштеда на пари со овие обновливи Кревет Влошки!Се грижи за себе со овие високо квалитетни кревет влошки кои се конструирани за здравствената индустрија користење на трајни винил поврзана поддршка или водоотпорен бариера обезбедување на заштита на постелнината и душекот.На soaker (8 унца апсорбирање материјал) е направен да биде ултра абсорбента за супериорен заштита, одржување на влага далеку од вашата кожа и е покриена со 95/5 Поли, Rayon twill за подолг живот циклуси.На врвот се соочуваат twill и soaker се пораби заедно со дијамант шема за издржливост и потоа безбедно stitched да периметарот на поддршка.Оваа конструкција на моделот е дизајниран со водечка индустрија на техники за да заштедите пари со тоа што подолг животен циклус.Зошто да се користи за Обновливи Кревет Влошки, Крпа кревет подлога или underpads?Тие им даваат дополнителна удобност и заштита & тие се, исто така, земјата пријателски биде многу полесно за животната средина, со долг животен циклус на обновливи е над disposables.

R

Избор на клиент